Signal zaplavuje phishing. Dejte si pozor na podezřelé zprávy

Signal phishing

Komunikační platformou Signal se podle informací několika zpravodajských serverů začínají šířit podvodné zprávy, na které když příjemce zareaguje, může přijít například o důležité přístupové údaje nebo i peníze. Takzvané phishingové útoky se objevily podle redakce Deníku N i v Česku. Škodlivé zprávy mají obsahovat sdělení ve znění “Nevím, odkud se známe, ale našla jsem tě v adresáři.” Když budete opatrní a nebudete na tuto očividnou phishing zprávu, zaslanou přes Signal, reagovat (případně ji rovnou smažete), nemusíte se ničeho obávat.

Signal phishing Numerama

Phishingová praktika tkví v tom, že se automatizovaný systém snaží z protistrany vylákat cenná data. Může jít o důležité přístupové údaje, případně i rovnou o údaje z platební karty. Tyto útoky jsou už dlouhé roky běžně k vidění například ve Facebook Messengeru. Na zmíněný aktuální phishing, který se objevuje v komunikátoru Signal, upozorňují například i média ve Francii. Jeden takový můžete vidět v obrázku. Buďte maximálně obezřetní, pokud kdykoli a kdekoli obdržíte online zprávu tohoto typu od neznámého uživatele.

Signal Private Messenger
Signal Private Messenger

Už jste zaznamenali tyto útoky na Signalu?

Zdroj: Deník N, Numerama

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (21)