Skvělý “Inbox by Gmail” ožil. Jako alternativa od odpadlíků z Googlu

Shortwave Inbox by Gmail alternativa aplikace

Google má sice na svém kontě spousty praktických věcí, ale nemalá část jeho původně nadšené softwarové či hardwarové tvorby končí na nechvalně proslulém pohřebišti. Jedním z příkladů je nástroj Inbox by Gmail, kterému byl oficiálně vystavěn náhrobek v roce 2019, i když šlo o velmi populární prostředí pro vyřizování e-mailových zpráv. Google od té doby nutí uživatele používat klasický Gmail a všichni ostatní konkurenti zatím při snaze vyrobit alternativu k Inboxu selhali. Nicméně… novinka jménem Shortwave, která už je v beta verzi dostupná i pro Android, má velkou šanci to dokázat.

Introducing Shortwave

Introducing Shortwave

Shortwave se pozici náhradníka za Inbox ani nepokouší skrývat, což dokazuje nejen využitím tohoto slovíčka ve sloganu, ale také samotným fungováním a vzhledem. Přítomno je automatické dělení zpráv podle příznaků, témat či kontaktů, snadné přesouvání tažením, chytrý systém správy notifikací, vytváření to-do listů (seznamů úkolů). Jako bonus umí novinka například lépe zobrazovat (ne)přítomnost účastníků v konverzaci nebo editaci v markdownu.

Jelikož jde o nástroj třetí strany, nejsou (zatím?) všechny možnosti propojení úplně dokonalé. Není například možné e-maily mazat, z Gmailu se nesynchronizují štítky a nefunguje ani náhled u příloh, které se musejí nutně stahovat. A beta verze Android aplikace je v tuto chvíli kostrbatá variace té webové. Nicméně práce tu rozhodně nekončí a těšíme se, co z toho vzejde. Start to rozhodně není špatný. V bezplatné verzi je možné procházet e-maily z posledních 90 dní nebo spolupracovat s maximálně 10 kolegy (a pěti hosty). V placené verzi je za cca 190 Kč za uživatele téměř vše bez limitu.

Které e-mailové klienty máte nejraději?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)