Ovládání domácnosti na jedno kliknutí? Shelly představilo levné Bluetooth tlačítko

shelly blu tlačítko
  • Shelly ukázalo další chytré tlačítko
  • Funguje skrz Bluetooth
  • Na jedno kliknutí můžete spustit několik akcí

Společnost Shelly, která je známá poměrně levnými, přesto zajímavými produkty chytré domácnosti (naše recenze na chytré žárovky a kameru) představila nové zařízení s názvem Shelly BLU Button1, díky kterému můžete ovládat svou chytrou domácnost za pomocí Bluetooth na jedno kliknutí.

Shelly BLU Button1 může být alternativou, nebo doplňkem k již existujícímu tlačítku Shelly Button1, které funguje skrz Wi-Fi síť a umožňuje uživatelům ovládat jednotlivá zařízení nebo vytvářet automatizace. Novinka je vybavena šifrovanou technologií Bluetooth a podporuje standard BT Home. Zároveň jde o první produkt s technologií Bluetooth od společnosti Shelly, které nabízí snadné ovládání a jednoduchou instalaci.

Shelly Cloud
Shelly Cloud

Využití vidíme hned v několika oblastech. Díky svému kompaktnímu provedení mohou uživatelé snadno ovládat venkovní osvětlení, vrata nebo garáž v dosahu 10 metrů uvnitř/20 metrů venku. Tlačítko využívá protokol BLE, takže odezva není nikterak dlouhá. Můžete si například nastavit automatizaci “Návrat domů”, která zapne světla, spustí vytápění a otevře garáž. Cenu výrobce nastavil na 14,90 EUR, což je asi 350 korun.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Máte zkušenosti se značkou Shelly?

Zdroj: Shelly

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)