Shazam nově rozpozná hudbu puštěnou ve sluchátkách

shazam android widget

Shazam je jednou z nejpopulárnějších aplikací pro rozpoznání hudby, která hraje okolo vás. Minulý měsíc společnost představila novou funkci, která dokáže spolupracovat s jakoukoli jinou aplikací, na základě čehož dokáže získat data o zvuku a poskytnout vám informace o hudbě, kterou zařízení přehrává.

Tato funkce je zatím dosti chválena, ovšem pokud byste měli v uších sluchátka a tuto funkci chtěli využít, měli jste smůlu. Nezbývalo, než sluchátka odpojit, nebo přiložit sluchátko do blízkosti mikrofonu na telefonu. Tedy, až do včerejška. Nová funkce Shazamu totiž umožňuje sledovat digitální zvukový signál, čímž nespoléhá pouze na zvuky z okolí, nebo reproduktoru telefonu. To vám umožní rozpoznat hudbu i v případě, že ji máte puštěnou ve sluchátkách, nebo třeba v reproduktoru, od kterého je telefon dál a nemusel by zvuk za normálních okolností “slyšet”.

shazam widget android

Aplikace nově nabízí možnost připíchnutého widgetu kdekoliv na displeji, téměř identický widget má i Messenger od Facebooku. S tím můžete libovolně hýbat a mít tak Shazam neustále po ruce. Musím říct, že se mi tato vychytávka velice líbí a dokážu si představit její velké uplatnění na nějakém hudebním festivalu, kde člověk nezná všechny interprety a konkrétní skladby. Pro aktivaci bude samozřejmě potřeba povolit přístup k mikrofonu.

Používáte aplikaci Shazam?

Zdroj: techcrunch.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)