Pixely přestávají stačit, Sharp oznámil 5,5″ displej s Ultra HD rozlišením

LG-Display-Quad-HD-LCD

V redakci Světa Androida zastáváme názor, že Full HD rozlišení je stále pro displeje s úhlopříčkou okolo 5 palců dostatečné, neboť výsledná jemnost se pohybuje okolo 400 PPI. Výrobci mobilních telefonů a displejů jsou ale nejspíše opačného názoru a po Quad HD rozlišení, které nalezneme například v telefonu LG G3, jsme se dočkali také Ultra HD. Displej s tímto rozlišením totiž nyní oznámila společnost Sharp, která stojí za velmi kvalitními displeji do mobilních telefonů. Sharp ukázal displej s úhlopříčkou 5,5″, na kterém obrovské rozlišení 3840 x 2160 pixelů zajistí jemnost 806 PPI. To je až přehnaně vysoká hodnota, neboť se traduje, že lidské oko není schopno z běžné vzdálenosti rozpoznat jednotlivé pixely již při jemnosti 300 PPI. Sharp se nechává slyšet, že nový panel začne svou masovou produkci v roce 2016 a bude standardem pro vlajkové modely v příštím roce.

Sharp-5.5-4k-806ppi-1

Je to však potřeba? V našich očích rozhodně není a tento krok vítáme spíše jako marketingový “tahák”. Sharp a ostatní výrobci moc dobře vědí, že Ultra HD rozlišení vypadá na papíře skvěle a produkty se budou lépe prodávat. V praxi je ovšem situace spíše opačná – s vyšším rozlišením vzrostou nároky na výkon přístroje, navíc se velký počet pixelů negativně odrazí na výdrži telefonů.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (48)