Sharp představil nový AQUOS V. Tiká v něm dva roky starý čipset

sharp aquos v predstaveni snapdragon 835

Společnost Sharp právě oznámila svůj nový model, který nese název AQUOS V. Jedná se o telefon střední třídy s přinejmenším zajímavou volbu čipsetu. Vracíme se totiž do roku 2017, ve kterém kraloval Snapdragon 835. Nacházel se ve vlajkových lodích jako Samsung Galaxy S8, Google Pixel 2 či OnePlus 5. A nyní ho nalezneme také v novém AQUOS V.

Přední stranu pokrývá 5,93″ IPS panel s rozlišením Full HD + a 8 megapixelová selfie kamerka. Na zadní straně nalezneme duální fotoaparát, přičemž oba snímače nesou rozlišení 13 megapixelů a také kapacitní čtečku otisků prstů. Již zmíněný Snapdragon 835 doprovází 4 GB operační paměti RAM a 64 GB úložiště, které lze rozšířit skrz microSD karty. Baterie má pak kapacitu 3 090 mAh a nabíjí se skrz USB-C. O rychlém nabíjení zde nepadla řeč, takže jej bohužel telefon nejspíš nemá.

Na telefonu běží Android 9.0 Pie a nechybí nízkoenergetický Bluetooth 5.0 ani 3,5mm jack. Od dnešního dne je v prodeji v Tchaj-wanu za přibližně 230 dolarů, což je asi 5 300 korun bez daně. O dostupnosti v Evropě či USA toho zatím příliš nevíme, ovšem spekuluje se, že by mohl jít do prodeje před Vánocemi.

Co říkáte na Sharp AQUOS V?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)