Seznam nejstahovanějších aplikací v Obchodě Google Play může překvapit

gplay_ico

Server Digital Inspiration přinesl zajímavá data z Obchodu Google Play a zveřejnil přehled nejstahovanějších aplikací pro Android. V seznamu aplikací, které jsou nainstalovány na 500 milionech až miliardě zařízení, je jen jeden program, který nepochází z dílny Google. Možná již tušíte, že se jedná o klienta nejpopulárnější sociální sítě Facebook. První čtyři příčky však patří aplikacím Google, kterými jsou Gmail, YouTube, Google Play Services a Mapy Google. Musíme ale podotknout, že se částečně jedná o zavádějící informaci – uvedené programy jsou ve výchozím stavu předinstalovány skoro na všech prodávaných zařízeních s Androidem a většinou je ani nelze odinstalovat (v některých případech  může odstraněním dojít k narušení řádného fungování dalších aplikací od Googlu). Žebříček tak neodráží skutečný zájem zákazníků, ale pouze počet instalací.

Aplikace s více než 100 miliony stažení Aplikace s více než 100 miliony stažení

Ve druhém patře pomyslného žebříčku jsou aplikace, se 100 až 500 miliony instalací. Zde už je soupis o něco zajímavější – nejvýše je GO Launcher, který je v současnosti jednoznačně nejoblíbenějším alternativním launcherem. Některé aplikace se v “hitparádě” objevují proto, že jsou navázány na programy z “top 5” – příkladem budiž StreetView v Mapách. Na druhé příčce v této kategorii skončil oficiální klient Twitteru, třetí je komunikační program Viber a bramborovou medaili si odnáší Facebook Messenger. Pro zajímavost: absolutně nejoblíbenější hrou je Subway Surfers.

Aplikace s více než 50 miliony stažení Aplikace s více než 50 miliony stažení

V Obchodě Play je jen 65 aplikací, které jsou nainstalovány na více než 50 milionech zařízení. Paradoxně nejvyšší hodnocení má od uživatelů Nejjasnější Svítilna Zdarma se známkou 4,79. Nejčastěji hodnocenou aplikací je Facebook s více než osmi miliony hodnocení. Celou tabulku ve formátu MS Excel si můžete stáhnout z původního zdroje.

Zdroje: 4PDA, Android Authority a Digital Inspiration.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)