TOPlist

Severní Korea překvapuje: Vyrábí vlastní elektromobil!

Severní Korea elektromobil
  • V Severní Koreji se má na trh dostat první elektromobil
  • Disponovat bude dojezdem až 720 kilometrů
  • Je ale opravdu takový, jak se může zdát?

V Severní Koreji se představuje historicky první elektromobil. Madusan EV je elegantní čtyřdveřový sedan s velkou rychlostí a dojezdem až 720 kilometrů na jedno nabití. To všechno navzdory uzavřeným hranicím, autoritářské vládě a chudobě po celém „Království poustevníků“. Je ale všechno v realitě takové, jak nám Korea tvrdí?

Historie nevěrohodných tvrzení a propagandy zatím nekončí. Automobilový průmysl v Severní Koreji je jen směsicí stavebnicových vozů a importu ze zahraničních států. Zapomenout pak nesmíme ani na tisíc ukradených sedanů Volvo 144, které švédské automobilce Severní Korea nikdy nezaplatila.

Mandusan EV je přeznačený BYD Han

Opěvovaný Madusan EV je pouze přeznačeným čínským elektromobilem automobilky Build Your Dreams. Konkrétně se tedy jedná o model BYD Han, jenž dle oficiálních údajů čínské automobilky dokáže na jedno nabití ujet 521 kilometrů. Severokorejci si tak, zdá se, specifikace „svého“ vozu lehce přikrášlili. Otázkou ale stále zůstává, kdo by si v zemi vůbec takový elektromobil koupil. Jen kolem 52 % Severokorejců má přístup k elektřině. Kolik procent by si pak mohlo vůz finančně dovolit?

Jak vnímáte pokus Severní Koreji o „svůj“ elektromobil?

Zdroj: InsideEVs

Jakub Jan Ondráček
O Autorovi - Jakub Jan Ondráček

Jakub je studentem gymnázia, kterého fascinují moderní technologie. Zajímá se především o operační systémy Android i iOS, elektromobily a umělou inteligenci. Velkou vášeň ale cítí… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)