Uživatelé letos v aplikacích utratili hromadu peněz. Nejstahovanější aplikací roku 2021 je TikTok

Google Play útrata v aplikacích

Rok 2021 se chýlí ke konci. Pomalu jsme vyhlíželi každoroční zprávu od firmy SensorTower a nyní konečně přichází. Ukazuje tradičně výdaje za/v mobilních aplikacích a to jak na Androidu, tak i na iOS. V letošním roce jsme utratili mnohem více peněz, než minulý rok.

Útraty v mobilních aplikacích jsou stále vyšší

Uživatelé Androidu a iOS letos utratili v aplikacích více než 133 miliard dolarů, což je ještě o 20 % více, než tomu bylo v roce 2020, kde částka přesáhla 111,1 miliardy dolarů. Větší část celkové částky připadá na jablíčkáře, kterých je sice o poznání méně, přesto se jim povedlo utratit 85,1 miliardy dolarů, zatímco Android uživatelé utratili 47,9 miliardy dolarů, což je mimochodem o 23,5 % více, než minulý rok.

sensortower výzkum

Nejstahovanější aplikací roku 2021 je nepřekvapivě TikTok, následuje Facebook, Instagram, WhatsApp a Messenger. V první desítce nechybí ani Telegram, Spotify, Zoom nebo CapCut.

Za co jste letos utratili nejvíce vy?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)