Lepší přehled o nákupech v mobilu: Vzniklo Sdružení pro digitální účtenky

sdružení pro digitální účtenky SDU ČR

Digitální účtenky jako plnohodnotná alternativa k papírovým účtenkám, lepší informovanost veřejnosti o jejich přínosech, kvalitnější přehled o osobních výdajích, nebo hlídání konce záruční doby zakoupeného zboží. To jsou některé výhody digitálních dokladů o nákupech a také cíle nové vzniklého tuzemského Sdružení pro digitální účtenky (SDU). Zakládá jej skupina odborníků, přidaly se Česká fintech asociace a Česká parkovací asociace, vznik podpořila i Hospodářská komora ČR a záštitu mu udělila ministerstva průmyslu a obchodu, vnitra a místního rozvoje.

“Létáme na Mars, ale účtenky tiskneme na papír. Mobilní technologie jsou běžnou součástí života každého z nás, zároveň ale stále máme po kapsách blednoucí papírky, které nikdy nenajdeme, když je z různých důvodů potřebujeme. Proto vzniká naše sdružení,” vysvětluje bankovní expert a předseda SDU Jan Lamser. Sdružení přijímá nové členy, hledá zájemce o problematiku digitalizace retailových obchodních informací a je otevřené spolupráci se všemi zainteresovanými subjekty.

Zájemci o některou z forem členství se mohou registrovat na stránkách sdružení. Členové se poté mohou aktivně zapojit do procesu vzniku otevřeného standardu digitální účtenky. Záměrem sdružení je, aby zákazníkům byla vždy snadno dostupná bezpečná digitální podoba účetního dokladu. Jedním z důvodů vzniku sdružení je mimo jiné i roztříštěnost formátů a pravidel pro zavádění digitalizačních postupů mezi státem, soukromým sektorem a koncovými zákazníky.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Od kterých obchodníků už přijímáte digitální účtenky?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)