Sdílení nablízko už podporuje i skupinové odesílání

Sdílení nablízko Android Nearby share skupinové odesílání

Když dojde na posílání souborů mezi dvěma Android telefony, nabízí se pochopitelně velká spousta možností. Pokud zůstaneme u těch bezprostředních a takových, které nabízí v základu přímo systém, dostaneme se k Nearby share neboli Sdílení nablízko. Ačkoli se může zdát, že na tomto principu není co extra vylepšovat, pravdou je opak. Google oficiálně oznámil, že je přes tuto funkci možné provádět skupinové odesílání souborů.

Doposud se při posílání obsahu dal zvolit pouze jen příjemce, nově jich už může být více. Google sice na blogu neoznámil, jaké je maximum, ale při testování se zatím ukázalo, že strop jsou pravděpodobně čtyři přístroje. Postup pro posílání je nicméně stále stejný. Stačí vybrat soubor, v nabídce vybrat Sdílení nablízko a následně potvrdit další zařízení pro přijetí.

Sdílení nablízko Nearby share skupinové odesílání ukázka 2Po klepnutí se spustí animace...

Skupinové odesílání bylo u Nearby share testováno již zhruba před rokem a někteří uživatelé tuto možnost získali vloni na podzim v rámci úzké testovací skupiny, ale nyní dochází k veřejnému zpřístupnění. Novinku automaticky získávají všechny Android telefony se systémem ve verzi 6 a novější.

Jak často toto či jiné přímé sdílení?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)