Nebaví vás nekonečné scrollování? Naučte telefon posouvat stránky za vás

FB-feed-scrollovani

Obsah na internetu začínáme konzumovat stále častěji skrze mobilní telefony a scrollování obrazovky je na denním pořádku. Při čtení jedné nekonečné stránky to ale může být unavující. Jak naučit telefon, aby scrolloval za nás?

Automatic Scroll – aplikace, která bude posouvat stránky za vás

Scrollování obrazovky je činností, kterou v případě dnešních smartphonů děláme opravdu často. Stačí si vzít sociální síť Facebook, která je tak vlastně konstruována – máme zde jeden stream (stránku), kterou můžeme rolovat donekonečna. A to může být v případě, že si chceme jen očima proletět, co se nového událo, pěkná “makačka”. Úplně stejná situace nastává v momentě, kdy čteme nějaký delší článek. A to jak v případě pozorného čtení, tak i jen rychlejšího “proletění očima”. Aplikace Automatic Scroll nám s tím ale může hravě pomoci. Scrollování totiž bude probíhat automaticky.

Automatic Scroll Auto Scroller
Automatic Scroll Auto Scroller

Aplikaci Automatic Scroll lze stáhnout běžným způsobem v Obchodě Play, základní verze je přitom zcela zdarma. Při prvním spuštění je nutné aplikaci řádně nastavit, aby fungovala dle našich představ. V první řadě je nutné povolit běh služby a udělit jí patřičná oprávnění. O to si aplikace sama řekne ihned při pokusu o aktivování služby. V tomto bodě je nutné rovněž stanovit, ve kterých aplikacích bude aplikace aktivní. Jelikož je posun spouštěn jednoduchým Widgetem, úplně by se nehodilo, kdyby byl zobrazen neustále. Využijeme jej totiž především v internetovém prohlížeči, Facebook aplikaci apod.

Aplikace, ve kterých chceme používat automatické scrollování, lze přidat ve spodní části obrazovky ikonou plus. Ze seznamu vybereme dané aplikace a klikneme na tlačítko OK. Pozor si dejte na to, že Google Chrome bude nejspíše zařazen mezi systémovými aplikacemi, a tedy ve spodní části seznamu. Nás to zpočátku trochu zmátlo, i když to samozřejmě dává smysl.

Používání aplikace

Nyní už konečně k tomu, jak aplikace funguje v praxi. Po spuštění Chromu, který byl v aplikaci nastaven, se na straně obrazovky objeví posuvníky se sérií tlačítek. Držením prostředního tlačítka lze widget přesouvat libovolně po displeji, tahem úplně do strany jej mohu úplně skrýt. Série šipek naznačuje, co bude jejich funkcí. Šipky se symbolem přehrávání spustí pomalý posun stránky v daném směru. Po takové aktivaci se panel zmenší pouze na jedno tlačítko, kterým lze následně posun zastavit. To ale můžeme provést i ťuknutím prstu libovolně na obrazovku. Druhá šipka slouží, jak už ikona napovídá, na rychlé přeskočení na začátek či konec webové stránky. Horní ikonou pak můžeme panel otočit o 90°.

Nechte si Widget zobrazit jen tam, kde skutečně chcete

Rozhodně se vyplatí zavítat i do nastavení aplikace. Zde se věnujte především nastavení posunu (ve verzi zdarma jej měnit nejde), barvy či průhlednosti Widgetu. Velice zajímavou volbou je pak možnost zobrazit Widget všude, a to zatřesením telefonu. Díky tomu je Widget neaktivní, ale jednoduchým zatřesením jej zobrazíme a můžeme ihned začít používat. A to v libovolné aplikaci.

Závěr

Automatic Scroll je šikovnou pomůckou pro ty, kteří často čtou dlouhé články či streamy na telefonu. Aplikace zajistí automatické scrollování, což přidá komfort používání samotného telefonu. Aplikace tohle splňuje velmi dobře, je jednoduchá a snadno se používá. Nevýhodou verze zdarma je ovšem nemožnost nastavit libovolnou rychlost posunu, za to musíte zaplatit 43 Kč pro plnou verzi. Minimálně k vyzkoušení ale verze zdarma poslouží dobře.

Líbí se vám testovaná aplikace? Využijete automatické scrollování?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)