TOPlist

Tyto telefony nejvíce září do hlavy: Čínské mobily mají nejvyšší hodnotu SAR

SAR hodnoty mobil zareni zebricek

Lidé nikdy neměli k telefonům blíže, používáme je na každém kroku, případně jsou stále na blízku. Ať už v ruce, v kapse u kalhot, u ucha při telefonování nebo na nočním stolku vedle hlavy. Není proto divu, že se vědci zabývají tím, jestli je záření z telefonů škodlivé. Zatím neexistuje výzkum, který by potvrdil, že je záření mobilních telefonů škodlivé. A to z toho důvodu, že elektromagnetické záření z mobilních telefonů je minimální. I přesto jsou tu ale telefony, které se přibližují k normám vyzařování. Nyní Forbes ve spolupráci s organizací statista zveřejnil žebříček posledních vydaných telefonů a jejich hodnotou SAR. Údaje pochází z německého Spolkového úřadu pro ochranu před zářením.

Nejvyšší hodnotu SAR mají čínské telefony

SAR neboli specifická míra absorpce je veličina, která vyjadřuje množství energie, jenž je absorbovano živou tkání v elektromagnetickém poli. Norma v EU je 2 W/Kg. Dobrou zprávou je, že všechny telefony se do normy vešly. I když ty telefony, které nejvíce září, už se nebezpečně přibližují k limitu. Například normy USA už by nesplnily celkem 3 telefony. Telefony prodávané v USA mají odlišné hodnoty, u většiny zařízení s menší hodnotou SAR. Za velkou louží je totiž maximální hodnota SAR 1.6 W/Kg.

hodnota sar telefony vyzarovani

Testováno bylo velké množství značek a telefonů, které byly na trhu v prosinci 2017. Mezi výrobci nechybí Apple, BlackBerry, Google, HTC, Huawei, LG, Motorola, Nokia, OnePlus, Samsung, Sony, Xiaomi a ZTE. Jde o hodnoty, které byly naměřeny při volání, když byly telefony u ucha.

V současné době je na tom nejhůře Xiaomi Mi A1, následován je pak hlavně dalšími čínskými telefony. Z první šestnáctky je celkem 10 telefonů od čínských výrobců jako je Huawei, OnePlus či ZTE. Poměrně vysoko se také umístil Apple se třemi telefony. Na zbytek telefonů se můžete podívat na stránkách německého úřadu.

Zjišťujete si při výběru telefonů i hodnotu SAR?

Zdroj: forbes.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)