Menu

SanDisk “fleška” s Wi-Fi – pohodlí, které ušetří spoustu času

Současné smartphony vyžadují čím dál větší paměť. Jakby taky ne, když dokáží pořizovat 4K videa, snímky s vysokým rozlišením a některé z her zabírají i přes 1 GB paměti. Když se člověk při instalaci aplikací nehlídá, není problém zaplnit interní paměť telefonu během velmi krátké doby. Některé z telefonů sice nabídnou slot pro microSD karty, od toho ovšem výrobci postupně upouštějí ve prospěch vyšší rychlosti. Pokud často trpíte nedostatkem paměti a rádi byste měli po ruce jakési cloudové úložiště v podobě flash disku, možná je ten správný čas vyzkoušet SanDisk Connect. Tento flash disk v určitých ohledech funguje jako každý jiný. Stačí jej připojit k PC či notebooku a přetáhnout do něj data. SanDisk Connect ovšem není jen tak obyčejná “fleška”. Zařízení totiž disponuje vlastním Wi-Fi modulem, díky čemuž můžete data do vašeho telefonu sdílet bezdrátově.

SanDisk wireless stick

SanDisk Connect Wireless Stick (tak zní celý název zařízení) má vlastní baterii, která se nabíjí připojením flash disku do USB. Zajímavou funkcí této vychytávky je nejen bezdrátové sdílení souborů, ale také streamování (například filmu) bez nutnosti jeho překopírování do telefonu. Co se týče ceny, za 16 GB variantu zaplatíte 30 dolarů, za 32 GB 40 dolarů a 128GB varianta stojí 100 dolarů.

Zdroj: Blogs.wsj.com

 

Komentáře

uni

uni

15.7.2015 14:49

Tak z principu nic inovativního, fajn je kompaktnost, ale na tyhle věci se teď přeci jen vyplatí posečkat na verzi s USB-C. Snad na ni SanDisk nezapomene.
Jaksi vypadla informace o dobu provozu na aku. Přitom ve zdroji je. 4-5h aktivního přenosu.

Radegast

Radegast 0

z aplikace
15.7.2015 16:11

Článek o ničem, že by jste napsali jak proběhne v praxi připojení, aby byly vidět soubory…

klobi

z aplikace
15.7.2015 17:23

Nic novýho pod sluncem a cena docela děsná když srovnám 128 gb za 100 dolarů s 1 tb co mám na wifi hdd za 110 liber… Rozdíl v korunách je sice znatelnej, ale dost znatelnej je i ten paměťovej rozdíl… Jedinou výhodu tak spatřuju v kompaktnosti, jak už tady bylo řečeno…

Horst Fuchs

Horst Fuchs

z aplikace
15.7.2015 17:37

Neváhejte. Zavolejte ihned a dostanete 2 flash disky plus kladivo navíc.

Skritekk

Skritekk

16.7.2015 20:14

Nevím jestli se jedná o ten stejný flashdisk, který vím že už delší dobu SanDisk prodává. Jedná se o to že už delší dobu mají WiFi flash, ale s tím rozdílem že je tam slot na microSd a od toho se odvíjí cena. Myslím že tohle teda není až taková žhavá novinka.

RSS (komentáře k článku)