SanDisk začal prodávat 200GB MicroSD kartu, cena příjemně překvapí

sandisk 200 GB microSD

Paměťové karty najdou stále uplatnění u velkého počtu uživatelů chytrých mobilních telefonů, ačkoliv někteří výrobci sloty pro paměťové karty zavrhli. Zatímco kapacita vnitřních úložišť mobilních telefonů zůstává již delší dobu neměnná, počet místa na paměťových kartách stále roste. Společnost SanDisk, která představuje nejznámějšího výrobce paměťových karet na světě, v březnu na MWC představila 200GB MicroSD kartu pro mobilní zařízení. Tato karta se pochlubí také rychlostí zápisu  90 MB/s. Tehdejší předpokládaná cena činila 400 dolarů, 200GB SanDisk karta ale vstupuje na trhu s cenovkou 240 dolarů (tedy necelých 6 000 Kč), což je nakonec příjemné překvapení. Poštovné z Amazonu je navíc zdarma.

SanDisk MicroSD paměťová karta 200 GB

sandisk-ultra-200gb-microsd

Paměťovou kartu SanDisk s touto velikostí dnes podporují i některé telefony (například HTC One M9 či LG G4), spousta modelů na trhu s ní ovšem může mít problémy. Její využití ale najdou také například fotografové.

zdroj: phonearena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)