Velkou baterii Samsungu Galaxy Note 10 nabijete do hodiny. Dostal 45W nabíječku

Samsung Galaxy Note 10 - rychlost nabíjení

Rychlonabíjení, jaké využívá Samsung, v současnosti za konkurencí zaostává, neb využívá starší technologii Qualcomm Quick Charge. Nejnovější Samsung Galaxy Note 10 však dostane výkonnou 45W nabíječku (takovou má např. Macbook Air 13″), která rychlost nabíjení podstatně zvýší. Aktuální vlajková loď Samsung Galaxy S10 5G podporuje 25W adaptér, zatímco předchozí (třeba Galaxy S10) měly pouze 15W. Téměř dvojnásobné zvýšení je tak velkou změnou; bude ovšem stačit na konkurenci?

Úplné nabití Samsungu Note 10 do hodiny?

Do testování se zatím Note 10 nedostal, na základě konkurenčních technologií je však možné rychlost nabíjení odhadnout. Baterie o velikosti 4 500 mAh je větší než v Huawei Pro 30 a zároveň je rychlost nabíjení vyšší o 12 %. Samsung Galaxy S10 by tak mělo být možné nabít do hodiny, dokonce i rychleji než P30ku, u níž je potřeba 56 minut.

Superrychlé nabíjení od Samsungu je asi o 50 % rychlejší než 30W WarpCharge od OnePlus. Soudě podle toho je označení “superrychlé” zcela logické. Na druhé straně však stojí 40W SuperCharge 2.0 od Huawei a monstrózní 50W Super VOOC nabíjení od Oppo. Kromě těchto technologií samozřejmě závisí rychlost nabíjení také na velikosti baterie. Na trhu je teď spousta mobilů, které nabízí 4 000 mAh baterie v kombinaci s rychlým nabíjením. Z grafu vyplývá, že Samsung okupuje druhou příčku v rychlosti nabíjení, na prvenství však ztrácí minimálně.

Samsung - superrychlé nabíjení - graf

Ale kam až tohle zajde? Představí nám některý výrobce v příštím roce 80W adaptér pro telefony? Nikdo nechce čekat na nabití telefonu věčnost, ačkoliv jej spousta uživatelů připojuje na nabíječku přes noc. Rychlé nabíjení má však i své nevýhody jako je zahřívání telefonu a rychlejší degradace baterie. Samsung bude každopádně s 45W nabíječkou soupeřit s nejlepšími, ač mu to na první příčku nestačí. Pokud si chcete Samsung Galaxy Note 10 koupit, je dostupný za zajímavou cenu s cashbackem až 5 000 Kč.

Co si o rychlém nabíjení myslíte?

Zdroj: AndroidAuthority

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)