Samsung už testuje Android 4.4.3 pro Galaxy S4 a Galaxy S5

K uvolnění aktualizace nedojde dříve než měsíc po oficiálním uvolnění pro zařízení Nexus.

Ačkoli Google stále ještě neoznámil termín uvolnění třetí minoritní aktualizace Androidu 4.4 KitKat, objevily se informace, podle kterých Samsung testuje Android 4.4.3 (číslo sestavení KTU70) na své aktuální vlajkové lodi Galaxy S5 ve verzích s procesory Qualcomm Snapdragon i Samsung Exynos. Pokud nad uvedenou zprávou kroutíte udiveně hlavou, vězte, že Google dává k dispozici aktualizace svým klíčovým OEM partnerům, jako jsou Samsung, HTC, LG, Motorola či Sony, krátce před jejich uvedením. Snaží se tak poskytnout výrobcům dostatek času na to, aby včas připravili své updaty.

Samsung už testuje Android 4.4.3 pro Galaxy S4 a Galaxy S5 Samsung už testuje Android 4.4.3 pro Galaxy S4 a Galaxy S5

Můžeme tak předpokládat, že testuje-li Samsung Android 4.4.3 na Galaxy S5, pak s velkou pravděpodobností HTC pracuje na aktualizaci pro svůj aktuální „top model“ One M8 a Motorola pro Moto X. Ale zpět k Samsungu, který testuje zatím ještě nevydanou verzi systému nejen na „es pětce“, ale také na LTE-A verzi loňského Galaxy S4 (s označením GT-I9506). Model GT-I9506 je přitom méně populární a také méně prodávaný než GT-I9505 s podporou LTE či GT-I9500 s procesorem Samsung Exynos. V případě dvou uvedených telefonů nejsou zatím informace o tom, že by na nich Samsung testoval Android 4.4.3, nicméně je velmi pravděpodobné, že se updatu dočkají i všechny ostatní modifikace Galaxy S4. V případě některých zařízení jihokorejský výrobce přeskočí Android 4.4.2 a uvolní pro ně rovnou firmware s verzí 4.4.3.

K uvolnění aktualizace nedojde dříve než měsíc po oficiálním uvolnění pro zařízení Nexus. K uvolnění aktualizace nedojde dříve než měsíc po oficiálním uvolnění pro zařízení Nexus.

S ohledem na to, jakým způsobem implementuje Samsung svůj software a vlastní funkce do operačního systému, neočekáváme, že by k uvolnění aktualizace došlo dříve než měsíc po oficiálním uvolnění pro zařízení Nexus.

Kromě toho unikl harmonogram uvolňování Androidu 4.4.2, kde Samsung pilně pracuje na aktualizacích pro většinu zařízení střední třídy. Nejpozoruhodnější na tomto seznamu je bohužel Galaxy S3 (verze 3G), který nemá uvedeno odhadované datum vypuštění kvůli tomu, že software je nestabilní. Naopak už v červnu by se mohly dočkat modely Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Mini LTE, Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8 a Galaxy Mega 6.3.

Unikl harmonogram uvolňování Androidu 4.4.2 Unikl harmonogram uvolňování Androidu 4.4.2

Zdroje: Android Soul, SamMobile, Galaxy Droid, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)