Samsung sluchátka a hodinky zlepší focení a natáčení mobilem

Samsung hodinky Galaxy Watch sluchatka Buds2 Pro fotografování Camera Fotoaparát zoom 360 audio

Společnost Samsung oznámila zajímavou novinku, která se týká vylepšeného fotografování a natáčení videí skrze mobilní telefon, nicméně závisí na Galaxy hodinkách a sluchátkách. Připravovaná aktualizace pro špunty Galaxy Buds2 Pro a také hodinky Galaxy Watch4 a Galaxy Watch5 přinese další možnosti využití této nositelné elektroniky při multimediální tvorbě.

Ve spolupráci se zmíněnými sluchátky bude novinkou nahrávání prostorového zvuku 360 Audio Recording při natáčení videa. Hodinky zase dokáží po spojení se Samsung telefonem využít vylepšenou aplikaci Camera Controller a nabídnou rovnou ze zápěstí zoomování. To půjde provádět stisknutím ciferníku, případě otáčením lunety.

“360 Audio Recording umožňuje uživatelům zachytit zvuk na videu přesně tak, jak ho sami slyší. Po spárování sluchátek Galaxy Buds2 Pro se smartphonem Galaxy může každý natáčet jako profesionál a zachytit ve videu kdykoli a kdekoli vysoce kvalitní a věrný zvuk i bez neskladného profesionálního vybavení. Funkce snímá zvuk v okruhu 360 stupňů pomocí mikrofonu v každém sluchátku,” uvádí Samsung první přicházející vychytávku.

“Možnost nastavení zoomu dále rozšiřuje funkčnost fotoaparátu Galaxy při propojení smartphonů Galaxy s hodinkami Galaxy Watch. Nyní můžou uživatelé ovládat na dálku zoom fotoaparátu svého telefonu jednoduchým stisknutím ciferníku nebo otočením lunety hodinek. To je ideální řešení při pořizování skupinových nebo osobních selfie snímků z větší dálky, protože kvůli nastavení fotoaparátu a získání dokonalého záběru není třeba odbíhat k telefonu,” popisuje firma druhou novinku.

Nová funkce 360 Audio Recording se bude od nynějška postupně vydávat pro Galaxy Buds2 Pro, Galaxy Z Flip4 a Z Fold4 prostřednictvím softwarových aktualizací. Aktualizovaná aplikace Camera Controller bude k dispozici od února na zařízeních Galaxy Watch5, Watch5 Pro, Watch4 a Watch4 Classic.

Která novinka vám přijde zajímavější?

Zdroj: Samsung

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)