Samsung Pay letos konečně přijde do ČR a SR. Jak zareagují banky?

Samsung Pay přijde do ČR

Samsung Pay přijde do ČR, což je skvělá zpráva pro všechny majitele zařízení od této značky. V telefonech lze sice používat Google Pay, ale na hodinkách od Samsungu mají uživatelé zatím smůlu. Jak rychle přinesou podporu Samsung Pay v ČR naše banky?

Konkurence mezi systémy pro bezkontaktní platby je nebývale vysoká. V současnosti působí na našem trhu Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a Apple Pay. Situace s placením chytrými hodinkami je ale o dost mrzutější. Google totiž v česku umožňuje využití Google Pay jen pro platby telefonem, ale tato možnost už není dostupná pro hodinky s Wear OS. Hodinky od Samsungu zase běží na firemní platformě Tizen, která nepodporuje Google Pay, ale jen vlastní Samsung Pay. Některé banky zavedly podporu Garmin Pay a Fitbit Pay, ale tyto zařízení se zase orientují spíše na sledování sportovních aktivit. Jediné čistokrevné chytré hodinky, se kterými lze bez problémů v ČR platit jsou tak stále pouze Apple Watch.

Samsung Wallet (Samsung Pay)
Samsung Wallet (Samsung Pay)

Mluvčí společnosti Samsung potvrdil výbornou zprávu, že Samsung Pay přijde do ČR a SR. Přesné datum společnost zatím neuvedla, ale vše by prý mělo být hotovo ještě letos. Banky už údajně mají informace o příchodu Samsung Pay několik měsíců, takže jejich reakce snad bude pohotová.

Samsung Pay Trailer – Official Video Commercial

Samsung Pay Trailer - Official Video Commercial

Jaký platební systém používáte nejčastěji?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)