Konec aktualizací pro Samsung Galaxy S8. Kterých modelů se to týká a jak je výhodně nahradit?

galaxy S8 končí aktualizace

Samsung ukončuje podporu pro řadu Galaxy S8. Konec aktualizací přichází po čtyřech letech od prvního vydání Galaxy S8 v roce 2017. Některé modely z této rodiny však aktualizace od Samsungu budou dál dostávat. Kterým telefonům zůstanou aktualizace a jaké je nejlepší náhrada za Samsung Galaxy S8?

Samsung v průběhu let vylepšil svůj přístup k softwarové podpoře svých telefonů a dnes patří na platformě Android mezi premianty. Po čtyřech letech teď však nastává konec aktualizací a softwarové podpory pro úspěšnou modelovou řadu Galaxy S8. Přesněji se to týká původních modelů Galaxy S8 a Galaxy S8 Plus. Telefony budou samozřejmě dál fungovat, ale bez bezpečnostních aktualizací můžou představovat narůstající bezpečnostní riziko.

galaxy s8

Pro majitele modelů Galaxy S8 Active a Galaxy S8 Lite zatím aktualizace budou vycházet dál. Pokud hledáte cenově atraktivní náhradu za některý z modelů řady Galaxy S8, tak je možná dobrý nápad podívat se na nové telefony řady Galaxy A. Pro letošní modely Galaxy A totiž Samsung prodloužil softwarovou podporu na úroveň modelů řadu Galaxy S, takže bude mít uživatel na mnoho let podporu zajištěnou.

Jak často dostává aktualizace váš Android?

Zdroj: androidauthority

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)