Řada Samsung Galaxy A dostane tři roky aktualizací jako Galaxy S. Kterých modelů se to týká?

Galaxy A tři roky aktualizací

Řada telefonů Samsung Galaxy A dostane nově stejnou prémiovou podporu jako nejvyšší modely od tohoto výrobce. Samsung oznámil, že odteď telefony Galaxy A budou mít nárok na tři roky aktualizací. Kterých modelů se novinka týká?

První tři roky aktualizuje Samsung svoje telefony každý měsíc. Týká se to však jeho prémiových telefonů z řada Galaxy S, Note a Galaxy Fold. Výrobce teď oznámil, že do tohoto prémiového režimu podpory přejdou i nové modely řady Samsung Galaxy A. Modely řady Galaxy A, které přijdou na trh v roce 2021 budou tedy už také mít nárok na tři roky aktualizací.

galaxy a52 5G

První model, kterého se to bude týkat je Galaxy A52 5G. Telefon tedy obdrží tři velké aktualizace Androidu a bezpečnostní aktualizaci každý měsíc. Po uplynutí třech let přejdou všechny modely do režimu, kdy čtvrtý rok dostávají bezpečností aktualizace dvakrát ročně. Samsung v některých případech však softwarovou podporu ještě prodlužuje i za tento rámec. Zánovní modely Galaxy A42, A32, A12 a A02 bohužel zatím zůstávají ve standardním režimu dvouleté softwarové podpory.

Jak dlouhou podporu poskytuje výrobce vašeho telefonu?

Zdroj: 9to5google

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)