Jedna z nových funkcí v Galaxy Watch 3 může zachraňovat životy

nové funkce Samsung Galaxy Watch 3 detektor pádu

Na 5. srpna je naplánovaná akce Samsung Galaxy Unpacked, na které budou s velkou pravděpodobností představeny také nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Díky mnoha únikům už k nim známe hodně parametrů a neustále přibývají další. Teď se například podařilo lidem z komunity XDA Developers “rozebrat” plugin hodinek pro aplikaci Galaxy Wearable, což je přivedlo ke zjištění, jaké nové funkce budou Samsung Galaxy Watch 3 mít. Zatím se přišlo například na nová gesta prováděná rukou, jednodušší pořizování snímků obrazovky a také bezpečnostní detektor pádu.

Rozbor pluginu ukázal dvě konkrétní animace, které vysvětlují použití gest rukami. To první se bude týkat primárně příchozích hovorů. Bude prý možné je přijímat pomocí sevření a otevření dlaně. Rychlým odkloněným ruky, což je v dnešní době u chytrých hodinek běžné gesto, bude naopak možné hovor položit či odmítnout. Nové gesto, tentokrát ale tlačítkové, dostane snímání obrazovky. Screenshot půjde pořídit stisknutím obou postranních tlačítek současně. Doteď funkce vyžadovala podržení spodního tlačítka a přejetí po displeji, což je rozhodně méně praktické.

nové funkce Samsung Galaxy Watch 3 screenshot

Zatímco výše zmíněné nové funkce pro Samsung Galaxy Watch 3 usnadňují práci, ta poslední odhalená může doslova zachraňovat životy. Jde totiž o chytrý detektor pádu. Jakmile hodinky poznají pád jejich majitele, spustí minutové zvonění. Pokud během této doby uživatel nezareaguje, systém pošle SMSku i s pětisekundovou nahrávkou kontaktům pro stav nouze. Nastavit půjde i to, že po pádu hodinky rovnou vytočí některý z vybraných kontaktů.

Fall Detection on the Samsung Galaxy Watch 3

Fall Detection on the Samsung Galaxy Watch 3

Která funkce se vám zamlouvá nejvíc?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)