Samsung Galaxy S4 a Note 3 dostanou Android 4.4 KitKat koncem ledna

s4_note3_kitkat

Již v jednom z prvních úniků, týkajících se toho, zda a kdy dostanou telefony Samsung nejnovější Android 4.4 KitKat, zazněla v případě letošních “top” modelů Galaxy S4 a Galaxy Note 3 informace, že by se tak mělo stát v lednu (viz aktualita Neoficiálně: Pouze 4 zařízení od Samsungu se dočkají Androidu 4.4 KitKat). Jihokorejský výrobce je na zprávy o updatech poměrně skoupý a stále oficiálně neoznámil plány aktualizací, proto byly veškeré dosud zveřejněné termíny víceméně jen spekulacemi.

Samsung Galaxy S4 a Note 3 dostanou Android 4.4 KitKat koncem ledna Samsung Galaxy S4 a Note 3 dostanou Android 4.4 KitKat koncem ledna

Zpravidla dobře informovaný server SamMobile ale včera přišel s informací, kterou získal od důvěryhodného zdroje – francouzského mobilního operátora SFR. Ten zveřejnil termíny aktualizací v případě Androidu 4.3 ještě před oficiálním oznámením Samsungu, a v podobném duchu pokračuje i u Androidu 4.4 KitKat. SFR v podstatě potvrzuje to, co už víme z neověřených zdrojů – k zahájení uvolňování upgrade Samsungu Galaxy S4 a Galaxy Note 3 na KitKat dojde koncem ledna nebo začátkem února. Očekává se, že ve stejném období dostanou nejnovější Android také největší konkurenti – HTC One a LG G2.

Zní to jako celkem dobrá zpráva, tím spíše vezmeme-li v úvahu, jak dlouho Samsungu trvalo vydání Androidu 4.3, nicméně je nutné brát v potaz skutečnost, že uvedené termíny jsou pouze orientační a samozřejmě se později mohou změnit. I kdyby k uvolnění KitKatu došlo na konci ledna, potrvá až několik týdnů, než bude dostupný ve všech regionech. Můžeme jen doufat, že u této aktualizace bude Samsung úspěšnější než v případě posledního Jelly Beanu, kdy musel být aktualizační proces pro Galaxy SIII zcela zastaven z důvodů mnoha chyb a problémů, znemožňujících používání telefonu (viz zprávička Samsung vydal prohlášení k pozastavení updatu na Android 4.3 pro Galaxy S III). S potížemi se potýkali také majitelé Samsungů Galaxy S4.

Zdroje: SamMobile, SFR a Mobil Telefon.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)