Samsung prý u Galaxy S22 FE sáhne po překvapivém čipsetu

Samsung Galaxy S22 FE čipset procesor MediaTek Dimensity 9000

Jak jsme se letos přesvědčili, společnosti Samsung se nepříjemně protáhla doba mezi představeními vlajkových telefonů Galaxy S a následně varianty FE neboli Fan Edition. I když je asi poměrně brzo odhadovat specifikace telefonu Galaxy S22 FE, přece jen se již objevil jeden hodně zajímavý tip. A souvisí se součástkou, která má velký vliv na to, že přichází telefony do obchodů se zpožděním. Jde samozřejmě o procesor.

Tipér It’s fat na sociální síti Weibo odhaduje, že by Samsung mohl u tohoto telefonu vsadit na čipset od MediaTeku, konkrétně na špičkový Dimensity 9000. Ten má dle benchmarků velmi podobné výkonnostní schopnosti jako Snapdragon 8 Gen1 či Exynos 2200, tedy dva procesory, které pohání telefony vlajkové řady S22 v různých koutech světa.

Podle tohoto odhadu tedy není vyloučeno, že by se Samsung mohl pokusit trochu zmírnit trable s nedostatkem čipsetů tím, že sáhne po konkurenční tchajwanské součástce.

Jak byste přijali MediaTek procesor v Samsung vlajce?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)