TOPlist

Co bude umět chytrý prsten Samsung Galaxy Ring? Aplikace odhalila několik (dosud) tajných funkcí!

samsung galaxy ring chytrý prsten
  • Chytrý prsten od Samsungu je za rohem, od představení nás dělí pár dní
  • Redaktorům z Android Authority se podařilo skrz aplikaci získat nové informace
  • Prsten nabídne sledování frekvence, stresu i teploty pokožky

Jihokorejský Samsung chystá uvést na trh řadu novinek a to už 10. července na akci Galaxy Unpacked v Paříži. Jedním z nich bude i chytrý prsten Galaxy Ring, který se má stát přímým konkurentem populárního Oura Ringu. První informace o chystaném zařízení Samsung sice odhalil již dříve (konkrétně na veletrhu MWC), ale nyní se objevují další detaily ohledně jeho funkcí a možností, které zatím firma schovává pod pokličkou.

Server Android Authority analyzoval nejnovější verzi aplikace Samsung Health a odhalil v ní zmínky o funkcích Galaxy Ringu. Ten bude schopen sledovat kromě srdeční frekvence a stresu i teplotu pokožky a chrápání. Sledování teploty pokožky bude dle dostupných informací omezeno na sledování menstruačního cyklu, stejně jako u Galaxy Watch, což je trochu škoda. Prsten tedy s nejvyšší pravděpodobností neodhalí potenciální příchod nemoci, což právě Oura umí.

Pro detekci chrápání bude nutné využít telefon, prsten žádný mikrofon mít nebude. Zatím rovněž není jasné, zda se dočkáme NFC plateb. Prsten by měl v Evropě stát okolo 350 EUR, tedy asi 8 800 korun. Nepůjde tedy o nejlevnější záležitost, Oura Ring však stojí podobné peníze.

Koupíte si chytrý prsten od Samsungu?

Zdroj: AndroidAuthority

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)