TOPlist

Sam Altman se vyjádřil k vývoji GPT-5. Došlo i k úniku informací

Sam Altman se vyjádřil k ChatGPT-5
  • Sam Altman uvedl, že model bude mnohem silnější a komplexnější
  • Dle jeho slov je nový model ještě ve fázi tréninku
  • Brian Roemmele na svém Twitteru zveřejnil, že je pracovně označený jako Gobi a má schopnost se sám opravit

Sam Altman, generální ředitel OpenAI, poskytnul na konferenci informace o vývoji další verze rozsáhlého jazykového modelu. Údajně kvůli složité povaze vědeckých otázek spojených s vývojem GPT-5 je těžké stanovit definitivní časové plány pro jeho uvedení na trh.

GPT-5 musí ujít ještě dlouhou cestu

Každá verze se stává širší v možnostech použití. Altman poznamenal, že zatímco GPT-3 bylo účinné pro omezené případy použití, GPT-3.5 a GPT-4 rozšířily svou užitečnost napříč mnoha kategoriemi. Očekává, že GPT-5 bude fungovat dobře pro většinu aplikací, které si lidé budou chtít vytvořit, čímž pokračuje trend rostoucích schopností. K představení nového modelu GPT-4 ještě dodal: „Co dnes spouštíme, bude vypadat velmi skromně ve srovnání s tím, co pro vás právě vytváříme„. Altmana se také ptali na konkurenční AI model Elona Muska – Groka, který nečekaně vyšel den před konferencí. Podotkl jen: „Elon bude Elon,“ a dále se k situaci nevyjádřil.

OpenAI Is Officially Training GPT 5

OpenAI Is Officially Training GPT 5

Došlo i na únik informací, avšak ne z úst Altmana

První spekulace a údajný únik informací postnul na svůj Twitter Brian Roemmele. Údajně je multimodální model kódově označený jako „Gobi“. Jeho vydání se plánuje na počátek roku 2024 přičemž Sam Altman na konferenci před týdnem uvedl, že je stále daleko od dokončení. Má podporovat text, obrázky i video. Navíc uvádí, že GPT-5 má schopnost sebeopravy a něco jako malý stupeň sebeuvědomění. Model prý dokonce testují vládní agentury. Ve svých příspěvcích ještě přirovnává GPT-5 s Google Gemini, což je srovnatelný model s GPT-4.

Těšíte se na nový GPT-5?

Zdroj: zdnet.com, the Decoder

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)