S mobilní aplikací Heureka budete vždy znát nejlepší ceny

S mobilní aplikací Heureka budete vždy znát nejlepší ceny

Na českém internetu existuje několik služeb, zabývajících se porovnáváním cen produktů z internetových obchodů. Jednou z nich je i Heureka, kterou patrně většině z vás nemusíme podrobněji představovat. Kromě webové verze má ale i svou mobilní aplikaci. K čemu vám může být dobrá? To vám prozradíme v této recenzi.

Obsah článku

Co aplikace Heureka slibuje?

Aplikace je v Obchodě Play definována jako „kapesní nákupní rádce“, jehož cílem je najít vámi požadované zboží za nejlepší cenu. Kromě toho poskytuje také platformu pro uživatelské recenze, na jejichž základě se můžete rozhodovat při váhání mezi několika podobnými produkty.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • více než 21 milionů produktů od 20 000+ obchodů
  • sezonní trendy kategorie vybírané ručně a s láskou
  • filtrování a řazení produktů dle ceny, značky, oblíbenosti, nebo podle hodnocení od ostatních uživatelů
  • nejlepší i nejlevnější nabídky obchodů u každého produktu
  • oblíbené produkty vždy stále k dispozici a na očích
  • vaše poslední navštívené produkty máte ihned k ruce

Jak funguje mobilní Heureka v praxi?

Po prvním spuštění se aplikace zeptá, zda chcete být seznamováni s novinkami formou notifikací. Záleží na vás, zda přijmete, nebo odmítnete. Pak se již ocitnete v prostředí aplikace, které se do značné míry podobá tomu, co znáte z webu.

Zboží můžete buď procházet buď podle poměrně detailně členěných kategorií, nebo vyhledávat přes vyhledávací pole v horní části. Do něj lze zadat název produktu, nebo třeba jen obecný popis – například „mobilní telefon“ či „SSD disk“.

Zásadní výhodou mobilní aplikace proti webu je možnost vyhledávat naskenováním čárového kódu. Pro tyto účely je vedle vyhledávacího pole nenápadné tlačítko, které aktivuje režim čárového skeneru. Pokud vás tedy v obchodě zaujala například žehlička, můžete pouhým vyfocením štítku zjistit, zda ji některý e-shop nenabízí levněji.

Nakupujte levněji!

Odpovídající výsledky jsou prezentovány formou zmenšených náhledů s popisky. Po otevření stránky s konkrétním produktem budete mít k dispozici tři sekce. Na stránce Přehled se můžete podívat, za jakou cenu ho nabízejí jednotlivé e-shopy. Pomocí tlačítka se srdíčkem lze zboží přidat mezi oblíbené a pak ho najdete v samostatné sekci.

Na záložce Popis najdete specifikaci zvoleného produktu. V případě elektroniky jsou zde uvedeny například její rozměry, technické parametry a další podrobnosti. Silným argumentem ke koupi, nebo naopak volbě jiného produktu, mohou být zákaznické recenze, které najdete v sekci Hodnocení. Kromě celkové známky (od 0 do 100 %) jsou k dispozici i praktické zkušenosti uživatelů.

Odkaz na zboží lze poslat skrz systémové sdílení prakticky jakoukoli aplikací, která to podporuje. Pokud se rozhodnete danou položku zakoupit, otevřou se stránky zvoleného internetového obchodu ve výchozím webovém prohlížeči.

Resumé

Není pochyb o tom, že Heureka v současnosti patří v segmentu srovnávání cen ke špičce. Pokud nechcete zbytečně utrácet za zboží, které můžete jinde pořídit (často i výrazně) levněji, je určitě nejlepší začít svou cestu po e-shopech právě zde. Mobilní aplikace je jednoduchá, a pokud jste někdy hledali na webu, určitě se v ní snadno zorientujete. Velkým kladem je možnost hledat zboží přes jeho čárový kód.

V rámci objektivity však musíme upozornit, že Heureka neobsahuje všechny české internetové obchody – její portfolio stojí na spolupráci s konkrétními e-shopy. Z velkých hráčů chybí například Alza, která v roce 2016 z největšího srovnávače cen demonstrativně odešla.

Kapesní nákupní rádce Heureka je v Obchodě Play od října roku 2012. Za tu dobu si ho stáhlo více než půl milionu uživatelů a jeho průměrná známka je 4,4. Instalační balíček velký 13 MB lze používat na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a vyšším.

Heureka - váš kapesní nákupní rádce
Heureka - váš kapesní nákupní rádce

A jak porovnáváte ceny zboží vy?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)