Jak je na tom rychlost mobilního internetu za poslední dobu?

rychlost internetu

U mobilního internetu je hlavně v Česku problém s limitem dat, nicméně i rychlost internetu je pro mnohé důležitým faktorem. Následující statistika ukazuje, jak jsou na tom různé druhy internetového připojení a jak si vedou v porovnání mezi sebou. Jak tedy dopadl měsíc říjen v porovnání se zářím z pohledu serveru DSL.cz?

Rychlost mobilního internetu klesala

U mobilních sítí se očekával velký nárůst, jako tomu bylo v září. Jenže to bylo přesně naopak. Pokud se budeme bavit o LTE, tak si všichni operátoři pohoršili oproti září. Vodafone klesl o 5 %, tedy na 38 Mb/s. T-Mobile klesl z 38,9 Mb/s na 36,4 Mb/s. U O2 je pokles nejvýraznější. Přesně o 19 %. Průměrná rychlost tohoto operátora byla v říjnu 26 Mb/s.

Co se týče 3G technologie, zde vypadají čísla o něco lépe. O2 zvedlo rychlost internetu o 18 % a T-Mobile o 13 %. Jediný kdo zde ztrácí je Vodafone, který klesl o 11 % s rychlostí 6,76 Mb/s. U 2G technologie jsou hodnoty téměř bez propadu. Jediný kdo zde ztrácí je O2 s poklesem 4 %. T-Mobile zrychlil o 12 % a Vodafone o 7 %.

rychlost internetu

Rychlost xDSL připojení stoupla o 4 %, stejně jako tomu bylo v září. Většina poskytovatelů se drží na stejných příčkách s přibližně stejnými hodnotami. Jediný poskytovatel, který v tomto žebříčku vyčnívá, je zlínský AVONET. Jeho rychlost internetu byla v říjnu 10,63 Mb/s, což je nárůst o 90 %.

Co se týče připojení přes kabel, zde můžeme sledovat nárůst o 4 %. Stejně je na tom i Wi-Fi připojení, které také zrychlilo o 4 %, tedy na 14,5 Mb/s. Dále se nabízí připojení pomocí optiky. Toto spolehlivé připojení v říjnu zrychlilo o 11 %. V průměru se jedná o rychlost 32,7 Mb/s. V říjnu 2017 bylo zaznamenáno 94 tisíc měření mobilního internetu a téměř 343 tisíc měření pevného připojení.

DSL.cz - Měření rychlosti
DSL.cz - Měření rychlosti

Jakou máte rychlost internetu vy? Jste spokojeni?

Zdroj: TZ

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)