Facebook má menší a rychlejší Messenger pro iOS. Androiďáci mají smůlu

rychlejší Messenger iOS ano Android ne

Společnost Facebook před několika hodinami oznámila, že má pro uživatele Messengeru na zařízeních s iOS novou verzi aplikace, která je rychlejší, menší a jednodušší. Přesně tato tři slova použila ve své tiskové zprávě, ve které novinku v rámci projektu LightSpeed popisuje. Aby komunikační nástroj sloužil co nejefektivněji, vývojáři z něj údajně odstranili 84 % kódu. Díky tomu se má Messenger rychleji spouštět, jednodušeji stahovat a také se v něm půjde lépe vyznat. Některé funkce, které byly dříve přidány pro zpestření nástroje, se ukázaly jako přítěž a jsou pryč. Facebook zredukoval kód z 1,7 milionu na 360 tisíc řádků. Už si mnete ruce při pomyšlení na menší, přehlednější a rychlejší Messenger? Pokud máte Android (což tak nějak od našich čtenářů očekáváme), můžete si nechat zajít chuť. Facebook oficiálně řekl, že do komunikační aplikace pro Android zasahovat nebude.

Messenger – Text and Video Chat for Free
Messenger – Text and Video Chat for Free

Důvodem je prý existence odlehčeného nástroje Messenger Lite. “Neplánujeme stejný postup i u Android aplikace, protože u něj už roky existuje verze Lite. na každé platformě chceme mít unikátní aplikace s patřičným výkonem,” vysvětluje rozdílné pohledy mluvčí Facebooku. Androiďáci tedy mají smůlu. Musejí se spokojit se dvěma současnými a vlastně krajními variantami.

facebook chat integrace messengeru

Kdo chce Messenger rychlejší a jednoduchý, musí sáhnout po verzi Lite. Uživatelé tradiční varianty pak musejí přetrpět jeho občasné neduhy způsobené “nafouknutostí”. Už velikostní rozdíl v obou verzích je propastný a všeříkající. Klasický Messenger zabírá v telefonu kolem 220 MB, zatímco Lite asi 8 MB.

Messenger Lite: Free Calls & Messages
Messenger Lite: Free Calls & Messages

Mrzí vás, že nebude osekanější Messenger i pro Android?

Zdroj: aauthority, FB

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V kapse stále nosí starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)