Facebook má menší a rychlejší Messenger pro iOS. Androiďáci mají smůlu

rychlejší Messenger iOS ano Android ne

Společnost Facebook před několika hodinami oznámila, že má pro uživatele Messengeru na zařízeních s iOS novou verzi aplikace, která je rychlejší, menší a jednodušší. Přesně tato tři slova použila ve své tiskové zprávě, ve které novinku v rámci projektu LightSpeed popisuje. Aby komunikační nástroj sloužil co nejefektivněji, vývojáři z něj údajně odstranili 84 % kódu. Díky tomu se má Messenger rychleji spouštět, jednodušeji stahovat a také se v něm půjde lépe vyznat. Některé funkce, které byly dříve přidány pro zpestření nástroje, se ukázaly jako přítěž a jsou pryč. Facebook zredukoval kód z 1,7 milionu na 360 tisíc řádků. Už si mnete ruce při pomyšlení na menší, přehlednější a rychlejší Messenger? Pokud máte Android (což tak nějak od našich čtenářů očekáváme), můžete si nechat zajít chuť. Facebook oficiálně řekl, že do komunikační aplikace pro Android zasahovat nebude.

Důvodem je prý existence odlehčeného nástroje Messenger Lite. “Neplánujeme stejný postup i u Android aplikace, protože u něj už roky existuje verze Lite. na každé platformě chceme mít unikátní aplikace s patřičným výkonem,” vysvětluje rozdílné pohledy mluvčí Facebooku. Androiďáci tedy mají smůlu. Musejí se spokojit se dvěma současnými a vlastně krajními variantami.

facebook chat integrace messengeru

Kdo chce Messenger rychlejší a jednoduchý, musí sáhnout po verzi Lite. Uživatelé tradiční varianty pak musejí přetrpět jeho občasné neduhy způsobené “nafouknutostí”. Už velikostní rozdíl v obou verzích je propastný a všeříkající. Klasický Messenger zabírá v telefonu kolem 220 MB, zatímco Lite asi 8 MB.

Messenger Lite
Messenger Lite

Mrzí vás, že nebude osekanější Messenger i pro Android?

Zdroj: aauthority, FB

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)