Zajímavý přehled: Jak rychle zrychluje rychlé nabíjení v roce 2023?

rychlé nabíjení vývoj Q1 2023 counterpoint research analýza statistika přehled

Analytická společnost Counterpoint Research nedávno zveřejnila statistiku, jak je na tom v letošním roce vývoj na poli rychlého nabíjení mobilních telefonů. Data, která byla posbírána za první kvartál roku 2023 a porovnávaná s minulými obdobími, například říkají, že přibližně 80 % chytrých telefonů má nyní výkon rychlého nabíjení 10W nebo vyšší. Podle zprávy to představuje 6% nárůst oproti roku 2022.

rychlé nabíjení vývoj Q1 2023 counterpoint research

Report dále odhaluje, že průměrný výkon rychlého nabíjení smartphonů se globálně neustále zvyšuje z hodnoty 18 W v prvním čtvrtletí roku 2018 přes 30 W v prvním čtvrtletí roku 2022 a v současnosti dosahuje 34 W v prvním čtvrtletí roku 2023. Toto zlepšení rychlosti nabíjení je z velké části způsobeno rostoucí poptávkou spotřebitelů po delší výdrži baterie, která prudce vzrostla s rozsáhlým zavedením sítí 5G a vylepšením technologií fotoaparátů, displejů a procesorů.

rychlé nabíjení vývoj Q1 2023 counterpoint research značky

Bližší pohled na konkurenční prostředí ukazuje, že v závodě o rychlonabíjení vedou čínští výrobci chytrých telefonů s průměrným výkonem rychlonabíjení přes 50 W. Tyto značky využívají rychlonabíjení jako jedinečnou prodejní nabídku k přilákání zákazníků. Například společnosti Realme a Xiaomi nabízejí zařízení, která se mohou pochlubit nabíjecím výkonem nad 200 W. Xiaomi i OPPO navíc nedávno předvedly smartphony s 300W výkonem rychlého nabíjení.

Na opačném pólu tohoto snažení jsou přitom tahouni celého segmentu mobilních telefonů, společnosti Samsung a Apple. Ty přistupují k rychlému nabíjení opatrněji a upřednostňují bezpečnost nabíjení či životnost baterie. Ze starších diskuzí pod našimi články víme, že i mezi čtenáři se najdou zastánci obou těchto proudů.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký je váš postoj k rychlému nabíjení?

Zdroj: gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)