Menu

Rozpoznávání objektů Google Lens je nyní dostupné na většinu mobilů

Minulý měsíc Google oznámil, že rozpoznávání objektů Google Lens se rozšíří na většinu Android telefonů. Od včerejšího dne se tak děje a lidem po celém světě se začíná objevovat tato nová služba. Dostupná je v poslední aktualizaci aplikace Google Fotky.

Google Lens je chytré rozpoznávání objektů, které se stále učí

Díky Google Lens si například můžete vytvořit kontakt v telefonu jen tím, že vyfotíte vizitku, zjistit si informace o známé budově, obrazu či klasickém předmětu. Služba využívá umělou inteligenci a strojové učení, díky tomu dokáže rozeznat to, co jste vyfotili. Dokonce dokáže rozeznat i plemena psů. Nejlepší na tom je, že se neustále učí a rozpoznávání se vylepšuje.

Google lens

Více si můžete o Google Lens přečíst v našem článku, kde se sice zaměřujeme na službu v Pixel telefonech, nicméně jediný rozdíl je v tom. Že u Pixel telefonů je dostupná i v Asistentu Google, pro zbytek telefonů se objevuje v aplikaci Google Fotky. V reálném použití to znamená jen to, že v Asistentu se nemusí pořídit fotka.

Ikonka pro aktivaci Google Lens se objevuje v detailu fotky, hned vedle ikony pro odstranění. Po kliknutí začne služba analyzovat to, co vidí na obrázku a prozradí informace, které někdy můžou být užitečné.

Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free

Máte už na svém telefonu Google Lens?

Zdroj: gsmarena.com

 

Komentáře

Avenged

avenged avenged 11

7.3.2018 15:47

Ne

V6ak

v6ak 14

7.3.2018 17:37

V Google Photos to už mám, i když z foťáku do Google Photos to není až tak přímočaré…

V Assistentovi nevím, jak se k tomu dostat. Když mu řeknu, ať spustí Google Lens, spustí mi Translate.

RSS (komentáře k článku)