Rozmazané pozadí u fotek i na starších telefonech? Google novou funkci právě testuje

rozmazane pozadi goole starsi telefony

Dnes již mnoho telefonů má dva a více hlavních fotoaparátů, které v mnoha případech slouží k tzv. bokeh neboli rozmazanému pozadí u fotografií. Google umí rozmazat pozadí i s jedním fotoaparátem, což už několik let ukazuje u Pixel telefonů. Brzy ale svou funkci nabídne všem uživatelům, efektu rozmazaného pozadí by se tak mohli dočkat i majitelé starších telefonů.

Rozmazané pozadí se právě testuje v aplikaci Google Fotky

Uživatelé po celém světě hlásí, že se jím v aplikaci Google Fotky začala objevovat nová funkce. A to možnost manuálně si upravit rozmazání pozadí, dokonce i u starších telefonů. Níže na fotografiích můžete vidět, jak nové okno vypadá. Stačit budou pouze dva posuvníky, kterými si upravíte hloubku ostrosti, takže to nebude nic těžkého.

rozmazane pozadi google fotky

Někteří si možná z obrázku všimli funkce Color Pop. Tato funkce byla poprvé představena na jaře 2018 a od té doby se stále testuje. Podle posledních informací Google nyní funkci zpřístupnil většímu počtu uživatelů. Jedná se v podstatě o vylepšení funkce výše. Zde se ale pozadí nerozmazává, ale přehodí se do černobílých barev. Objektu v popředí naopak zůstanou původní barvy, čímž pěkně vynikne. Zatím jsou stále obě funkce v testování, ale vypadá to, že se již brzy dočkáme oficiálního vydání.

Google Photos
Google Photos

Používáte na svém telefonu režim rozmazaného pozadí?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)