Nový Bluetooth reproduktor od Ampere se nabíjí během sprchování

reproduktor-do-sprchy-Amper

Na CES 2021 bylo oznámeno opravdu spoustu technologických novinek. Výkonnější počítače, zajímavé telefony, ale také spousta audio novinek. Mezi všemi těmi novinkami se objevil i reproduktor do sprchy od Ampere jménem Shower Power. Na reproduktorech do sprchy není v dnešní době nic až tak neobvyklého, avšak reproduktor Shower Power je napájený přímo proudem vody. Ampere vlastně řeší problém spojený s napájením sprchových reproduktorů, které musíte např. každé 5 sprchování nabíjet. Jak vlastně Ampere reproduktor funguje a co reproduktor umí?

Reproduktor do sprchy od Ampere připevníte na sprchovou hlavici (mělo by být možné připevnit ho na jakoukoliv hlavici) a tok vody poskytne veškerou potřebnou energii k napájení hydroelektrického generátoru, který nabíjí 2600mAh baterii Bluetooth reproduktoru. Reproduktor Shower Power funguje podobně jako vodní kolo v přehradě. Než proud ze sprchy dosáhne sprchové hlavice, otáčí vnitřním oběžným kolem, které je připojeno k mini-generátoru, který nabíjí baterii. V okamžiku, kdy začne proudit voda, začne reproduktor nabíjet.

 

bluetooth-reproduktor-do-sprchy-

Reproduktor Shower Power při maximální hlasitosti a tekoucí vodě nabídne více než 80 hodin přehrávání. Při poslouchání, v době kdy neteče voda se toto číslo zmenší na cca. 17 hodin při maximální hlasitosti. V případě, že budete Shower Power používat při tekoucí vodě, přibližně na poloviční výkon, neměli byste pocítit jakýkoliv problém s nabíjením baterie. Nutno podotknout, že reproduktor je napájený pouze vodou a ničím jiným, je tedy opravdu určený pouze do sprchy.

Základní specifikace:

  • Dosah Bluetooth až 10 metrů
  • Podpora Bluetooth  5.0
  •  Možnost připojení až 2 zdrojových zařízení současně
  • Baterie velikost 2600 mAh
  • 5W reproduktor
bluetooth-reproduktor

Reproduktor do sprchy od Ampere byl od konce října 2020 spuštěný na Kickstarteru a vybral 224,290 $ (4 867 440 Kč). Kampaň nyní pokračuje na Indiegogo. Cena jednoho Bluetooth reproduktoru Shower Power je nyní 79 $ (cca 1 713Kč). K němu můžete přikoupit vodotěsný dálkový ovladač za 15 $ (cca 325 Kč) nebo další reproduktor Droplet za 20 $ (434 Kč). Reproduktor se ke svým novým majitelům dostane již tento rok.

Shower Power: The Hydropower Shower Speaker

Shower Power: The Hydropower Shower Speaker

Posloucháte hudbu ve sprše?

Jan Kaláb
O Autorovi - Jan Kaláb

Síťařina ho nebavila, tak vzal do ruky tužku, papír a telefon. Coby vystudovaný odborník na IT měl Honza skončit v korporátu s velkým „K“ a… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)