Reklamy ze zamykací obrazovky zmizí. Google je pro většinu aplikací zakázal

reklamy zamykaci obrazovky android google play

Reklamy v aplikacích jsou součástí mobilních telefonů. Jen tak se jím nedá vyhnout. Pak ale existují aplikace s reklamami, které jsou hodně nepříjemné až otravné. Jedny z nich jsou i reklamy u zamykací obrazovky telefonu. Ty dnes Google zakázal, a to pro většinu aplikací.

Většina aplikací již nemůže zobrazovat reklamy na zamykací obrazovce

V minulosti jsme mohli vidět několik oblíbených aplikací, které po aktualizaci začaly zobrazovat reklamu na zamykací obrazovce. Jako příklad můžeme uvést například ES File Explorer, Peel nebo Hotspot Shield. Google se v těchto aplikacích a všech podobných rozhodl zakázat reklamy na zamčené obrazovce. Výjimka platí pouze pro jeden druh aplikací, a to ty, které doopravdy slouží k zamykání obrazovky. U těch totiž uživatel může poznat, že jde právě o reklamu z instalované aplikace.

reklamy android zamykaci obrazovka

Když si ale uživatel bude instalovat editor fotografií, VPN nebo správce souborů, tak neočekává, že zároveň s těmito aplikacemi, se začne zobrazovat reklama na uzamčené obrazovce. Obzvlášť méně zkušení uživatelé chytrých telefonů se mohli stát obětí těchto pochybných aplikací. U členů rodiny jsme podobné reklamy mohli vidět několikrát.

Vítáte, že reklamy ze zamykací obrazovky Google zakázal, nebo vám tak moc nevadí?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)