Reklamy už i na WhatsAppu! Vedení potvrdilo zavedení reklamních prvků

Reklamy na WhatsAppu potvrzeny
  • Vedení WhatsAppu potvrdilo možnost přidání reklamy
  • Nově bude možné také zavést poplatek za odběr kanálu
  • Společnost funkci teprve plánuje a není ještě ani ve fázi testování

Téma, které je již několik let terčem spekulací, bylo nyní oficiálně potvrzeno hlavním členem vedení WhatsAppu. Společnost plánuje zavést reklamní prvky už i do této komunikační aplikace. Jednou z klíčových zpráv od vedoucího Willa Cathcarta bylo potvrzení, že je ve své aplikaci sice spustí, ale nebudou nijak narušovat uživatelský zážitek. To znamená, že uživatelé budou moci nadále chatovat bez jakékoli přítomnosti reklam ve svých osobních konverzacích.

Reklamy nebudou narušovat uživatelský zážitek

Reklamy nebudou na hlavní straně aplikace, namísto toho budou integrovány do sekce stavů a kanálů. To má za cíl minimalizovat rušení a zachovat hlavní část aplikace pro osobní komunikaci. Zajímavým bodem je možnost, že kanály nově budou moci účtovat poplatky za odběr. Tato novinka by mohla znamenat nový způsob financování pro obsahové tvůrce a zároveň snahu o zachování kvalitního obsahu v rámci této komunikační platformy.

První spekulace o možných reklamách v této aplikaci se objevily již v roce 2018, ale tehdy byly rychle odmítnuty kvůli obavám o nepopulární obchodní strategii. Zatímco se reklama v této aplikaci stala reálnou možností, Will Cathcart zdůraznil, že společnost zatím není ještě ani ve fázi testování. Jelikož je toto téma stále pouze v rané fázi plánování, můžeme jen domýšlet, jak budou konkrétně implementovány a jaká bude jejich vliv na uživatele.

Co si myslíte o integraci reklam na WhatsAppu?

Zdroj: The Verge, 9to5google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)