Připojte flashku k telefonu – s redukcí Verbatim snadno a rychle [recenze]

Verbatim Nano USB Drive3

Občas nám malé věci dokáží hodně zjednodušit život. Pokud potřebujete často přenášet větší data z mobilu do tabletu nebo třeba z mobilu do počítače, víte, jak je otravné pokaždé připojovat kabel a tak dále. Samozřejmě je vícero způsobů jak to řešit. Někdo používá cloudová úložiště, někdo nástroje typu AirDroid a podobně. Zvláště u velkých souborů je stále nejrychlejší cestou připojit kabel nebo třeba flashdisk. Jak ale z USB udělat microUSB? Stačí si pořídit jednoduchou redukci od společnosti Verbatim s názvem Nano USB Drive.

Verbatim Nano USB Drive4

V papírovoplastovém obalu k vám dorazí redukce a také flashdisk. Jeho velikost záleží na vybrané verzi – my jsme dostali jeden s 8GB kapacitou. Zpracování je plastové. Když redukci připojíte ke svému tabletu či smartphonu, trochu se viklá, ale není to nic hrozného. Horší bylo, že můj tablet Nexus 7 2012 po připojení žádné úložiště nezaregistroval, což je způsobeno chybějící nativní podporou OTG. K docílení úspěchu byste museli zařízení “rootnout”, popřípadě nainstalovat aplikaci jako je Nexus Media Importer. Tomuto problému se mi podařilo vyhnout s loňským HTC One, jež úložiště rozpoznal správně.

Verbatim Nano USB Drive1

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Rychlost přenosů

Při testovacím přenosu souboru z flashky do telefonu činila průměrná rychlost zhruba 9,7 MB/s a položka o velikosti 1,16 GB byla zkopírována bez problému za 2 minuty a 3 sekundy. V opačném směru byla průměrná rychlost pouhých 3,78 MB/s a 1,16GB soubor se přenesl za 5 minut a 15 sekund.

Nepříliš závratná rychlost při přenosu ze zařízení na flashdisk mě přiměla k porovnání této metody s aplikací AirDroid. Ta velmi jednoduchým způsobem umožňuje propojit počítač s chytrým telefonem a přenášet mezi nimi i velké soubory. Při přenosu z telefonu do počítače stejného souboru o velikosti 1,16 GB byla průměrná rychlost 3,06 MB/s. Přenos trval 6 minut a 31 vteřin, což oproti 5:15 není nijak dramatický rozdíl.

Řešení od Verbatimu tak nejspíše přijde na řadu ve chvíli, kdy nemáte po ruce Wi-Fi a potřebujete přenést větší soubor, který by bezezbytku vycucal vaše FUP. Výhodou je i to, že nemusíte používat pouze dodaný flashdisk, spolehlivě poslouží i jakýkoliv jiný.

Kdy, kde a za kolik

Nano USB Drive koupíte bez problémů v řadě obchodů. Většina jej má i skladem. Cena se odvíjí od velikosti flash paměti. 32GB verzi koupíte od 493 Kč.

Shrnutí

Osobně bych pro Nano USB Drive nenašel širší využití a produkt je pro mě spíše zbytečný. Dokáži si ale představit, že to někdo vidí jinak a flashky k telefonu připojuje každý den. Co se funkčnosti samotné týče, nezaznamenal jsem žádný problém. Všechny soubory se přenesly bez problému a pokud vaše zařízení podporuje OTG, nebude s Nano USB Drive mít nejmenší problém.

Verbatim adaptér

Kromě Nano USB Drive nám do redakce doputovalo i další paměťové úložiště v podobě microSDHC karty a SD adaptéru. Zde můžeme pouze konstatovat, že 32GB karta bezproblémově funguje a adaptér rovněž. Paměťová karta ale není nic, o čem bychom uměli psát sáhodlouhou recenzi.

 

Využíváte flashdisky se svým smartphonem?

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)