TOPlist

Tablet realme Pad X láká na čtveřici reproduktorů, slušný výkon i cenu

realme pad x

Před několika dny vyšla na povrch spekulace o tabletu realme Pad X, který se nám nyní oficiálně představil. Jedná se vesměs o solidní zařízení za zajímavou cenu, přesto jsme ale zklamaní, že zde není čipset Snapdragon 870. S tím se už tak nějak počítalo i kvůli tomu, že se ředitel společnosti nechal slyšet, že brzy dojde na odhalení vůbec nejlevnějšího tabletu s tímto čipem.

realme Pad X má solidní výbavu a nízkou cenu

Přesto jde ale o slušně vybavený tablet. Přední stranu pokrývá 11palcový LCD panel s rozlišením 2000 x 1200 pixelů a poměrem stran 5:3. Maximální jas se pak zastavil na hodnotě 450 nitů. Spokojit se ale musíme s 60Hz obnovovací frekvencí. Naopak nechybí podpora pro stylus, který se prodává samostatně a dokáže rozlišit několik úrovní tlaku. Samozřejmostí je také selfie kamerka, která dostala rozlišení 8 Mpx.

https://www.youtube.com/watch?v=vMeAd7gF2u4

Na zadní straně pak nalezneme jediný 13Mpx hlavní snímač. Tablet je poměrně tenký (7,1 mm) a váží 499 gramů. Pro lepší zážitek ze sledování filmů či poslechu hudby jsou zde připraveny hned čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos. Pod kapotou tedy netiká Snapdraogn 870, ale Snapdragon 695 v kombinaci se 4/6 GB RAM a 128GB úložištěm, které lze rozšířit pomocí microSD karty.

Výdrž dostala na starost 8340mAh baterie s podporou 33W nabíjení, systémem je pak realme UI 3.0 for Pad. Za základní variantu zákazníci v Číně zaplatí 1 299 CNY, což vychází na 4 500 Kč bez daně. K tabletu si lze kromě stylusu objednat také pouzdro s klávesnicí. Dá se předpokládat, že se objeví časem i na evropském trhu.

Co říkáte na výbavu nového tabletu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)