realme 8 5G má mezi telefony pro sítě páté generace několik nej

realme 8 5G svet androida

Komerční článek

Nejdostupnější v Česku, ale také nejlehčí a nejmenší svými rozměry mezi telefony podporujícím sítě páté generace. To jsou přívlastky nového realme 8 5G, který se začíná prodávat na českém trhu.

Svými rozměry zaujme telefon na první pohled. S tloušťkou 8,5 mm a s hmotností 185 gramů je realme 8 5G příjemný do ruky. A není to rozhodně na úkor výkonu. O dostatečný výkon se stará procesor Dimensity 700 5G se 4GB nebo 8GB operační pamětí. Displej má rozměry 6,5 palce, FullHD+ rozlišení a potěšující 90Hz obnovovací frekvenci. Telefon nabízí úložiště o velikosti úctyhodných 128 GB a podporou až 1TB paměťových karet. A baterie o kapacitě 5000 mAh vydrží až 31 hodin volání nebo 22 dní v pohotovostním režimu.

I s takovou konfigurací dokázalo realme stlačit cenu na hladinu, který z modelu dělá nejlevnější přístroj s podporou 5G na českém trhu. To odpovídá dlouhodobé strategii firmy, která se chce stát celosvětovým popularizátorem 5G.

realme se proto zaměřilo na 5G produkty, které budou nejen kvalitní, ale cenově dostupné. V příštích dvou letech chce mít realme ve svém sortimentu až 70 % takových produktů. A zdaleka nejde jen o telefony. Jen letos chce značka na trh uvést přes sto produktů spadajících do kategorie internetu chytrých věcí.

realme plánuje také otevřít deset obchodů, kde fanouškům dopřeje možnost vyzkoušet si technologii 5G v cloudových hrách a ve virtuální realitě. Vedení firmy se rozhodlo investovat 30 milionů dolarů na založení sedmi výzkumných center po celém světě, která by měla zkoumat nové možnosti využití 5G. Úzce spolupracovat bude s telekomunikačními operátory, internetovými providery a vývojáři aplikací.

Poznámka redakce

Komerční články nepíše redakce Svět Androida, ale pouze poskytuje prostor pro zveřejnění článku od partnera

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)