Raven – pevná linka s Androidem v české režii

Jablocom_Raven_incoming_call

Když se řekne pevná linka, každý z vás si jistě představí všemožně vypadající zařízení, které zabírá místo na vašem pracovním stole či v koutu jinak vkusné poličky. Pak také nedávnou nutnost, kdy nám operátoři tvrdili, že bez pevné linky nemůžeme mít internet. Toto zařízení sice sem tam zazvoní, ale je to spíše z nostalgie. Držíme jej v domácnosti už jen kvůli prarodičům, které jsme dosud nenaučili jak zacházet s mobilem. Firmy pak jako kontakt vůči svým zákazníkům. Změna trvalého bydliště nebo firmy pak znamená přinejmenším starosti nebo i ztrátu původního čísla, zvláště pokud se stěhujeme mimo původní region. Jednoduše řečeno – pevná linka je přežitek a starost navíc.

Zamyslete se, k čemu dnes pevnou linku využíváte? Volání? Fax? Nebo snad internet?

Svět Androida navštívil tiskovou konferenci české společnosti Jablocom, která proběhla 10. září v prostorách Tower Parku v Praze a dává nový rozměr starým zvykům. Říkáte si, že je vám název firmy povědomý? Jablocom je mobilní divize v českých končinách více známějšího Jablotronu. Ten v roce 2013 prodal svůj miliontý stolní telefon na SIM kartu. To není úplně zanedbatelné číslo, co říkáte?

Co kdyby pevná linka, tak jak ji známe, byla chytrá? Přesně tohle si řekli u Jablocomu a svoji myšlenku dovedli do zdárného konce. V prodeji se díky tomu objeví zařízení s názvem Raven – smartphone s Androidem v těle pevné linky. Pojďme se společně podívat na neobvyklý produkt, který nám představuje společnost Jablocom.

Jablocom_Raven_05_back_view

Jablocom představuje chytrý stolní telefon Raven s velkou obrazovkou a dotykovým ovládáním. Tato novinka s operačním systémem Android kombinuje širokou škálu použití, která jsou dnes běžným standardem smartphonů, s dosud nevídaným komfortem přehledného a intuitivního ovládání kancelářského telefonu.

Jablocom má na poli kancelářských GSM telefonů dlouholetou tradici. Při přípravě projektu telefonu nové generace padla volba na použití široce oblíbeného a licenčně otevřeného operačního systému Android. „Nechtěli jsme vyvinout jen levný tablet se sluchátkem. Naši vývojáři se soustředili na uživatelský komfort a eleganci,” říká Dalibor Dědek, majitel skupiny Jablotron.
Ladění designu a funkčních detailů věnovali v Jablocomu bezmála dva roky. „Často jsme museli řešit problémy, které nikdo před námi neřešil. Hráli jsme si s designem a detaily, jako je optimální sklon displeje pro čtení a ovládání dotykem nebo magnetická fixace sluchátka a bezkontaktní detekce jeho položení,“ doplňuje Dalibor Dědek. Pečlivě se ladily nejen tvary sluchátka či jeho hmotnost, ale také velikosti a umístění každého ovládacího prvku na obrazovce telefonu.

Jablocom_Raven_04_video_call

Telefon je vybaven slotem pro SIM kartu a primárně je určen k připojení přes mobilní 3G síť. WiFi modul ale umožňuje telefon používat i bez SIM karty s využitím služeb VoIP telefonie (Skype, Google Hangouts, Viber, atd.).

Aby se Raven nestal jen ozdobou pracovního stolu manažera, bylo potřeba provést důkladné analýzy uživatelského chování a požadavků na kancelářský telefon. „Jednoduché, intuitivní ovládání, které uživatele neobtěžuje nabídkou spousty těžko použitelných funkcí,“ tak charakterizuje nový telefon Jiří Meloun, ředitel Jablocomu.

Rozsah použití kancelářského smartphonu je obrovský. Automatická synchronizace vašich kontaktů a kalendáře s PC či mobilním telefonem je věc v kancelářské kategorii dosud nevídaná. Ukládání poznámek přímo v průběhu hovoru nebo automatické zobrazení poznámek uložených k volajícímu kontaktu ještě před zvednutím sluchátka jsou na novém modelu telefonu hračkou.

Jablocom_Raven_desk3_phonecall

Na Google Play Store lze nalézt tisíce nejrůznějších aplikací, které okamžitě rozšíří použitelnost Ravena, přesně podle konkrétního požadavku uživatele. A i v případě, že žádná z hotových aplikací nevyhovuje potřebám náročnější firmy – například pro napojení na specializovaný podnikový CRM systém – pak je díky otevřenosti Androidu snadné zadat vývoj „na míru ušité“ vlastní aplikace některé z řady firem zabývajících se programováním pro Android.

Ravena na rozdíl od mobilu najde uživatel vždy na svém místě na pracovním stole. Zároveň ale není pevně spojen pouze s jedním pracovním místem a je možné ho libovolně přesunout v místnosti, v budově, či na jiné sídlo firmy. Telefon je kompatibilní prakticky se všemi firemními IT systémy (jako je MS Exchange, Office 365, Google Apps…). Správci IT také ocení připravovanou možnost vzdálené správy zařízení přes portál www.jablotool.com.

Profesionálnímu použití v logistických firmách či call centrech odpovídá i vybavení telefonu portem pro připojení profesionálních náhlavních souprav standardu EHS (Electronic Hook Switch).

 

Specifikace přístroje Raven

  • Android ve verzi 4.2.2.
  • Mobilní sítě 850/900/1800/1900 MHz, HSDPA 900/2100 MHz.
  • Displej 8″ (1280 x 768) multitouch.
  • Videokonference 0.3 Mpx přední kamera, hlasitý reproduktor, mikrofon.
  • WiFi 802.11 b/g/n.
  • Bluetooth 4.0.
  • Paměť 1 GB RAM, 4 GB + microSD až do 32 GB.
  • Procesor Quad-core A31S 1.0 GHz.
  • Podpora headsetů Suandard EHS DHSG, Bluetooth.
  • Další funkce Identifikace volajícího, ztišení hovoru, přidržení hovoru, konferenční hovor, čekající hovor, přesměrování hovoru, blokování hovorů.

Raven považujeme především za zařízení, které cílí na podnikatelskou a business sféru, jelikož jeho cena je výrobcem stanovena na 12 500 Kč s DPH. Překvapila vás tato částka? Nás tedy ano.
Proto už jen dodáme, že telefon bude v distribuci od 22. září u prodejců mobilních telefonů a na www.mobilnastul.cz.

Co říkáte na tuto “pevnou linku” s Androidem?

zdroj: tisková zpráva

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)