První Smart TV od Realme mají Android TV, Dolby Audio a velmi nízkou cenu

realme android tv

Snad každá společnost zabývající se výrobou chytrých telefonů rozšiřuje své obzory také do chytrých televizí. Namátkou lze zmínit například Xiaomi či Huawei a své první Smart TV nyní nabízí také Realme. Společnost je nabízí ve dvou velikostech – 32″ a 43″, přičemž potěší minimální rámečky, Android TV, Dolby reproduktory, čtyřjádrový procesor i nízká cena.

První Smart TV od Realme vypadají skvěle

Televize nabízí funkcí Chroma Boost, kterou můžeme znát i z telefonů. Ta vylepšuje jas, barvu, kontrast a dosahuje jasu až 400 nitů, což je na televizi v takové cenové relaci skvělá hodnota. Realme se spojil se společností MediaTek a dohromady vytvořili čipset se čtyřjádrovým procesorem a grafikou Mali-470 MP3. Kapacita RAM je pak 1 GB a pro aplikace nám poslouží 8 GB úložného prostoru.

Realme tvrdí, že pro pohlcující zážitek, přichází s velmi tenkými 8,7mm rámečky. Uvnitř televize se pak nachází hned čtyři reproduktory, které mají výkon 24W a vyrábí jej Dolby Audio. Časem půjde dokoupit také 100 W soundbar, u něhož však společnost cenu neodhalila. Nechybí samozřejmě ani dálkový ovladač s mikrofonem. Pomocí něj budete moci celou televizi ovládat a také zadávat příkazy Google Asistentovi. Potěší rovněž vestavěný Chromecast.

realme Smart TV | Real Picture Real Sound

realme Smart TV | Real Picture Real Sound

Z portů stojí za zmínku tři HDMI porty, dva USB a jeden LAN. Wi-Fi umí pouze 2,4 GHz. Televize je vyrobena v Indii, což společnosti umožnilo nasadit cenu opravdu nízko. Za menší 32″ model zaplatíme 12 999 INR, tedy asi 4 300 korun bez daně. Větší 43″ model pak vyjde na 21 999 INR, což je asi 7 200 korun bez daně. Na trh televize přijdou 2. června, přičemž je bude možné objednat přímo z jejich e-shopu.

Máte doma Android TV?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)