První Pixely budou odstřiženy od aktualizací. V prosinci dostanou poslední

konec aktualizace Pixel

Jestli jste doposud odolali vábení novějších přístrojů a jste majitelem/majitelkou úplně prvního telefonu Google Pixel či Pixel XL, máme pro vás smutnou, ale očekávatelnou zprávu. Po třech letech, během kterých Google běžně zaručuje dodávku bezpečnostních aktualizací, u prvních Pixelů podpora skončí. Americký gigant tím definitivně ukončí práci na systémových updatech a aktualizacích u prvního přístroje z této jeho vlastní novodobé řady. Poslední oficiální aktualizace Pixel dostane letos v prosinci.

recenze-google-pixel-uvod-2

Je to vlastně milé překvapení, konce podpory měl původně nastat už dříve. Za finální “odříznutí” prvních Pixelů se totiž považoval update v říjnu. Do listopadové vlny aktualizací přístroje zařazeny nebyly, ale v prosincové by se zase údajně objevit měly. Potěšující je pro majitele pilotních smartphonů řady Pixel také fakt, že i pro ně je překvapivě k dispozici Android 10. To jistě mnozí z nich na začátku letošního roku nečekali. Vzhledem k tomu, že byl první Pixel představen v roce 2016 a Google u svých telefonů zaručuje dvouletý přísun updatů systému Android a tříletou udržitelnost bezpečnostních aktualizací, jde o velký bonus. Majitelům prvních Pixelů nadělil americký gigant o rok delší podporu.

Zatím není úplně jasné, jaké nové záplaty bude prosincový balíček obsahovat, ale pravděpodobně obsáhne i množství těch listopadových, které se jej týkají a které byly tento měsíc aplikovány jen na novější smartphony Pixel. Poslední aktualizace Pixel telefonů řeší 17 různých “much”.

Máte stále první Pixel? Nebo jak dlouho vám sloužil?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)