Takt to byla rychlost: První Nokia telefon již oficiálně podporuje nový Android 9 Pie

prvni nokia telefon aktualizace android 9 pie

Dva dny zpátky šéf společnosti HMD Global, která se stará o výrobu Nokia telefonů, prozradil na Twitteru, že aktualizace na Android 9 Pie bude opožděna, ale že již poslední chyby mají podchycené a testují stabilní verzi. A podle všeho šlo vše skvěle, protože dnes oznámil, že začíná vycházet stabilní verze Androidu 9 Pie. Jako první se dočkají majitelé telefonů Nokia 7 Plus. HMD Global se tak zařazuje na čtvrté místo v rychlosti aktualizací za Google, Essential a OnePlus.

Android 9 Pie dnešním dnem začíná vycházet na Nokia 7 Plus

Kromě toho, že jde o první Nokia telefon s Androidem 9 Pie, jde také o první telefon střední třídy, který obdržel poslední verzi systému. Předtím jsme mohli vidět jen vlajkové modely. Aktualizace už údajně byla připravena na vydání před několika dny, v poslední chvíli se ale objevily “certifikační chyby”. Společnost prozatím nevydala kompletní seznam změn, ale jelikož se jedná o Android One telefon s čistým Androidem, tak se dostane maximálně na úpravy fotoaplikace a případně nějaké menší detaily v systému.

Hlavní novinky jsou samozřejmě spojené s Androidem 9 Pie, telefon obdržel stejné funkce jako Pixel 2. A to třeba adaptivní baterii, Dashboard či nové ovládání pomocí gest. Dá se očekávat, že brzy dostanou aktualizaci další Nokia telefony. Rychlé aktualizace jsou jedním z hlavních prodejních taháků, kterými se telefony od HMD Global prezentují. Android 9 Pie byl potvrzen na všechny doposud vydané smartphony.

Nokia 7 Plus

Nokia 7 Plus

1.0
  • Displej 6", IPS, 2160 x 1080 pixelů
  • Procesor Snapdragon 660
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 2x 12 MP
  • Baterie 3800 mAh
  • Cena od 5 590 Kč

Vlastníte Nokia telefon? Těšíte se na Android 9 Pie?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)