Prostředí systému Google Experience zatím zůstane jen pro Nexus 5

Nexus-5-Screen

Nexus 5 přinesl nový systém Android 4.4 s předělaným prostředím domácí obrazovky a menu aplikací – Launcherem. Ten dostal název Google Experience a podle prvních zkušeností musíme říci, že se povedl. Původně jsme očekávali, že by se mohl tento Launcher objevit také na Google Play, kde by byl dostupný pro všechna ostatní zařízení. Google se ovšem nechal slyšet, že zatím ponechá Google Experience pouze pro přístroj Nexus 5. Vypadá to tedy, že ani starší modely Nexus, které dostanou Android 4.4, se nového Launcher nedočkají. Alespoň ne v nejbližší době.

LG Nexus 5 Home screen

Launcher od Googlu si ovšem můžete neoficiálně vyzkoušet i vy. Návod pro vás připravil Karel Kilián v samostatném článku Vyzkoušejte nový launcher Google Experience z Androidu 4.4 KitKat!. A co nového vlastně Google Experience oproti předchozímu Launcheru čistého Androidu nabídne? Například neomezený počet domácích obrazovek, neomezený počet ikon ve složce, Widgety se opět přidávají dlouhým stiskem na volné místo plochy, pozadí aplikací je průhledné, změnily se ikony, přibyly nové tapety a další. Více o změnách zde.

zdroj: phonearena.com

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)