Project Glass – interaktivní brýle od Googlu

project-glass-540×364

Filmový a herní průmysl je dnes přesycen všelijakými moderními vynálezy, které zatím nemáme možnost potkat v reálném životě. Moderní doba však stále postupuje a spousta zajímavých technologií se pomalu stávájí realitou. To potvrzuje koncept Project Glass se svými interaktivními brýlemi obsahujícími transparentní displej, na kterém jsou zobrazeny aktuální údaje podle toho, co zrovna děláte a kam Vaše oči směřují. Za projektem nyní stojí samotný Google, který dohlíží na vývoj ve svých laboratořích Google X. Je pravděpodobné, že celý přístroj poběží na nějaké modifikované verzi Android.

glass_photos

Představte si, že jdete po ulici a zaujme Vás pohled na něco zajímavého. Jednoduchým příkazem brýle vyfotí, co právě vidíte a s obrázkem dokáží dál pracovat, jako jsme zvyklí z mobilních telefonů (sdílet, poslat atp.). Potřebujete se někam dostat a nevíte kudy? Interaktivní brýle Vám přímo v zorném poli ukazují, kudy se máte vydat. Další funkce jako videohovory, textové zprávy, emaily a poslech hudby jsou samozřejmostí. Jak by to mohlo vypadat v praxi demostruje následující video.

Project Glass: One day…

Project Glass: One day...

Projekt byl dnes oficiálně odhalen na Google+, kde se dozvíte další informace. Líbí se Vám podobný koncept?

zdroj: myandroidchief.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)