Globální produkce mobilů se od začátku roku dost zpomalila

produkce mobilů q2 2021

Nedostatek procesorů nebo také stálé nepříjemné dopady pandemie mají nemalý negativní vliv na výrobu telefonů. Podle dat společnosti TrendMicro se produkce mobilů v druhém kvartálu letošního roku (Q2 2021) propadla vůči tomu prvnímu o 11 procentních bodů. Vyrobilo se prý “jen” 307 milionů nových telefonů. Letošní tříměsíční analýzy mezi sebou mají sestupný trend, nicméně oproti Q2 2020 je prý letošní číslo i tak o 10 % vyšší.

Samsung, který je podle této analýzy stále největším producentem mobilů na světě, si prý se svými cca 59 miliony vyrobených kusů pohoršil od začátku roku o obřích 24 %. V tomto případě údajně za výpadek mohou hlavně dopady pandemie a souvisejících omezení v Indii a Vietnamu, kde má korejský gigant významné továrny.

V případě Applu a jeho iPhonů (49 milionů kusů) jde o pokles o 22 %, nicméně americká firma operuje s jiným množstvím telefonů, které představuje v jiných periodách. Pro Q3 se dá počítat s velkým skokem nahoru. Apple je prý ale za Q2 2021 až čtvrtý největší producent. Ještě před ním jsou Oppo a Xiaomi, shodně se 49,5 miliony vyrobených mobilů.

Jak myslíte, že bude pořadí vypadat po podzimu?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)