Prodeje řady Mate 30 stoupají. Jde to tedy i bez Google aplikací?

huawei mate 30 prodeje

Včera společnost Huawei pořádala konferenci, na které představila svůj tablet MediaPad Pro. Během této události generální ředitel společnosti, Richard Yu sdělil prodeje nejnovější vlajkové lodi. Tvrdí, že se společnosti podařilo prodat více než 7 milionů telefonů řady Mate 30. Pokud bychom to měli porovnat s o rok starším Mate 20, zaznamenal Huawei nárůst o 75 %.

Huawei nabízí Mate 30 převážně v Číně a dalších asijských trzích. Milník sedmi milionů prodaných kusů za dva měsíce je však obrovský úspěch, vzhledem k aktuální situaci tohoto giganta. Telefon je totiž nabízen bez Google aplikací a služeb, což mnoho lidí odrazuje od nákupu. Řada Mate 30 zahrnuje Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Pro, Huawei Mate 30 5G, Huawei Mate 30 Pro 5G a Huawei Mate 30 RS Porsche Design.

prodeje mate 30

Existují hlavně dva důvody, proč je nová vlajková loď tak skvěle prodávána. Prvním je fakt, že jde o opravdu skvělý telefon a druhým je určitá hrdost čínských občanů, kteří jsou na značku patřičně hrdí a přechází například z iPhonů. Vzhledem k širokému portfoliu řady Mate 30 si pak vybere každý svůj model. V současné době stále probíhají jednání s Googlem a tak si na případný úspěch na ostatních trzích, jako je Evropa či Indie budeme muset ještě počkat.

Co říkáte na prodeje Huawei Mate 30?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)