Prodej ohebných telefonů Samsung odložen. Důvodem jsou problémy s displejem

samsung galaxy fold problemy odklad

Samsung Galaxy Fold je prvním masově vyráběným ohebným telefonem. Do prodeje se měl dostat již během tohoto týdne. Jenže to vypadá, že prodeje byly odloženy. Důvodem jsou problémy s displejem, se kterým se setkalo několik technologických novinářů po celém světě.

Bude Samsung Galaxy Fold poprvé na trhu až v květnu?

Galaxy Fold je prvním zařízením v podstatě úplně nové kategorii. Nějaké problémy se i kvůli tomu očekávaly. Nicméně určitě ne po dvou dnech užívání a takovým způsobem, že se kompletně rozbije hlavní ohebný displej.

samsung galaxy fold ohebny displej problem

Samsung oficiálně komentoval, že tento problém zkoumá a nemají ještě žádné stanovisko. Problémy zároveň neměly ovlivnit start prodeje. Uběhlo nicméně několik dní od prvních incidentů a vše může být jinak. V první řadě Samsung zrušil představení telefonu v Číně, které původně mělo být zítra. Nové datum prozatím není známé. Podobně společnost reagovala i v Singapuru a Španělsku.

Další informace přinesl deník The Wall Street Journal, který tvrdí, že datum vydání Galaxy Fold se globálně posunuje minimálně o jeden měsíc. Důvodem je údajně velký tlak na displej při ohýbání. Jedná se prozatím o neoficiální stanovisko a Samsung se k této situaci nevyjádřil. Každopádně bude zajímavé sledovat, jak se celá situace vyvine. V Česku nás odklad trápit až tak moc nemusí, protože Samsung nepočítá s prodejem telefonu na našem trhu.

EDIT: Tak už se nejedná o spekulace. Původní informace The Wall Street Journaly byly pravdivé. Společnost Samsung dnes oficiálně oznámila odložení prodeje Galaxy Fold. Přesnější nové datum vydání není v tuto chvíli známé. Samsung jej oznámí v následujících týdnech. Je to rozhodně škoda, na druhou stranu je lepší odložení vydání telefonu, než se tvářit, že je vše v pořádku a řešit případné problémy poté.

Myslíte si, že se problémy s Galaxy Fold vyřeší rychle?

Zdroje: androidpolice.com, Wall Street Journal

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)