4 důvody, proč si (ne)koupit Huawei Watch GT 4

huawei hodinky watch gt 4
  • Společnost Huawei nedávno uvedla na trh hodinky Huawei Watch GT 4 
  • Nedávno jsme vám na ně přinesli kompletní recenzi
  • V tomto článku se mrkneme na důvody, proč si je (ne)koupit

Společnost Huawei představila v září v Barceloně hodinky Huawei Watch GT 4, které jsme pro vás nedávno recenzovali. Jde o klasické „gétéčka“ nabízející skvělou výdrž baterie a kvalitní konstrukci, mají ale také některá omezení. V tomto článku se mrkneme na 4 důvody, proč si je (ne)koupit.

1. Na svou cenu dobrá kvalita zpracování

Hodinky od Huawei měly vždy výborné zpracování a ani Huawei Watch GT 4 nejsou výjimkou. Samotné tělo je tvořeno z nerezové oceli a polymerových vláken, nechybí otočná korunka s příjemnou haptickou odezvou a vše podtrhuje vodotěsnost do 5 ATM. Snad jediným menším nedostatkem je kvalita řemínku, která nepatří k těm nejvyšším. Za 14 dní používání sice řemínek vypadá stále dobře, ale otázkou je, jak dlouho vydrží při delším nošení. Je totiž tvořen z tzv. Genuine kůže, která se dělá z odřezků kůže a následně se slepí dohromady.

Huawei Watch GT 4 chytré hodinky

2. Přesné měření spánku

Huawei Watch GT 4 patří k nejpřesnějším hodinkám, co se měření spánku týče. Data hodinek a prstenu Oura Ring se až na jednotky minut většinou shodují, což se o mnoha konkurenčních hodinkách, které ukazují klidně o 3 hodiny delší hluboký spánek než prsten, říct nedá. Chcete-li tedy získat v rámci možností relevantní data a zároveň se vám nechce kupovat prsten za cca 10 tisíc, budou čínské hodinky sloužit skvěle.

Huawei Watch GT 4 ciferníky

3. Dlouhá výdrž baterie

Výhodou řady GT od Huawei je dlouhá výdrž baterie na jedno nabití. Mezigeneračně jsme se sice nedočkali žádného zlepšení, i tak si ale není na co stěžovat. Námi testovaná 46mm varianta vydrží dle Huawei až 14 dní, což lze potvrdit. Jasně, pokud budete mít zapnutou GPS, často s hodinkami volat a třeba ještě poslouchat hudbu, výdrž dramaticky klesne. Ale při běžném používání je možné se dostat na výdrž asi 11 – 14 dní. Menší 41mm verze vydrží na jedno nabití týden.

Huawei Watch GT 4 karty

4. Dobrá kvalita hovorů

Pokud patříte k uživatelům, kteří s hodinkami často volají, budete z Huawei Watch GT 4 přímo nadšení. Chybí sice LTE konektivita, která by poskytla naprostou svobodu, ale Bluetooth připojení je u tohoto konkrétního modelu na velmi vysoké úrovni a několikrát jsme se dostali do situace, kdy byl telefon několik desítek metrů vzdálený a signál byl přesto dostatečný na to, aby se hovor nezasekával a druhá strana nás jasně slyšela.

Nemožnost placení v ČR

Za jednu z největších nevýhod lze považovat nemožnost placení v ČR. Je to vlastnost, kterou disponuje řada dalších hodinek od Huawei a čínské firmě se do dnešního dne nepodařilo vyjednat spolupráci (například s Curve), která by placení přidala.

huawei zdraví chytré hodinky aplikace

Chudá nabídka aplikací a malá provázanost se systémem

Řada GT od Huawei rozhodně nenadchne uživatele, kteří mají zkušenost například s Wear OS od Googlu. Nabídka aplikací v AppGallery je poměrně chudá, provázanost s telefonem taky není nejlepší. Dodnes není možné odpovědět na zprávu přesně to co chcete a budete si muset vybrat ze sedmi přednastavených odpovědí.

Huawei Watch GT 4 ciferník

Jaký máte názor na hodinky od Huawei?

Zdroj: vlastní

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)