TOPlist

Převod textu na řeč konečně podporuje češtinu i v offline režimu

Prevod textu na rec

Převod textu na řeč od Googlu, již nějaký ten pátek funguje i v češtině. Nicméně pokud jste jej chtěli použít v offline režimu, tak jste měli smůlu. Po nové aktualizaci to už ale neplatí, Google TTS se dá používat kdykoliv a kdekoliv.

Převod textu na řeč umí nově česky i bez pomoci internetu

Před několika dny přišla do Google TTS aktualizace s číslovkou 3.11, chyběl u ní ale seznam změn. Nyní ale přišla menší aktualizace 3.11.12, u které už jsme mohli vidět seznam novinek. Kromě podpory češtiny, se přidala také ukrajinština, bengálština, khmerština, nepálština a sinhálština.

Vylepšena byla také kvalita hlasu. Dále přibyla možnost vybrat si intonaci hlasu u několika jazyků, práce s čísly se dá také upravit (prozatím jen u angličtiny). Pokud si chcete novinku vyzkoušet, tak nejrychlejší možností je stáhnout si aplikaci Google překladač, nainstalovat si jazykový balíček pro Českou republiku, vypnout v telefonu internet a vyzkoušet si nový hlas.

Speech Recognition & Synthesis
Speech Recognition & Synthesis

Pokud se vám ještě automaticky nestáhla aktualizace z Google Play a nechce se vám čekat, tak můžete použít APK soubor například z APKMirror.com.

Při jakých příležitostech používáte převod textu na řeč?

Zdroj: androidpolice.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)